Advert
Advert
Advert

BAYAN SPORCULAR RADYO GÖZLEM’DE AĞIRLANDI…

BAYAN SPORCULAR RADYO GÖZLEM’DE AĞIRLANDI…
Bu içerik 777 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

7 Mart 2018 Çarşamba günü Radyo Gözlem’de yayınlanan Spor Saati’nde Milas’ın sporuna hizmet eden bayan sporcuları yer aldılar. Milas Spor Muhabiri Hüseyin Açar’ın hazırlayıp sunduğu Spor Saati’nin konukları olan bayan sporcular, kadınların spora bakış açılarını değerlendirdiler.

Milas Doğa ve Dağcılık Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Halime Mazı, Milas Mylasa Spor Kulübü Sporcusu ve yöneticisi Pınar Güngör ve Milas’ın profesyonel voleybol sporcularından ve Arena Cross Fitness Spor Salonu Sahibi ve İşletmecisi Çisem Günay, Radyo Gözlem dinleyicileri için bayanların sporla daha fazla uğraşması konusunda gerekli bilgiler verdiler.

Sporun her yaşta ve her yerde yapılabileceğini vurgulayan Spor Saati konukları, bilinçli ve profesyonelce yapılan sporun yararları konusunda önemli açıklamalarda bulundular.

Özellikle akşam yemekleri sonrasında yapılacak yürüyüşlerin sağlığa katkılarını dile getiren bayan sporcula,r sağlıklı bir vücut için yürüyüş, eksersiz ve sağlıklı beslenmenin önemini de belirttiler.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Radyo Gözlem’de yayınlanan Spor Saati’nin özel programına konuk olan bayan sporcular, uğraştıkları farklı spor branşları ile ilgili açıklamalar da yaptılar.

Sporun her dalının sağlık için önemli olduğuna değinen Spor Saati konukları bayanların, erkekler kadar spor etkinlikleri içersinde yer almalarını isteyerek, özellikle ev hanımlarından sağlık için spora zamanlarını ayırmalarının, yaşam kalitelerinin artması için önemli olduğunu vurguladılar.

Milas’ın doğal güzellikleri, tarihi ve turistik yerleriyle önemli bir kent olduğunu vurgulayan bayan sporcular, spor alanların çoğaltılması konusunda yerel yöneticilerden destek beklediklerini belirttiler. Bayanlar için yürüyüş parkurlarının çoğaltılmasını da yerel yöneticilerden talep eden Spor Saati konukları olan 3 bayan sporcu, Milas’ta spor adına eksikliği duyulan yüzme havuzunun da bir an önce devreye girmesini umduklarını söylediler.

Spor Muhabiri Hüseyin Açar’ın konuğu olan bayan sporcular Pınar Güngör, Halime Mazı ve Çisem Günay Radyo Gözlem’e ve Spor Saati’ne spor konusunda seslerini duyurma şansı tanıdığı için teşekkür ederek; “8 Mart Dünya Kadınlar Günü tüm kadınlarımıza kutlu osun” dediler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ercan KAYA     2018-03-08 ''Bayan '' değil '' Kadın '' olması gerekiyordu ... 8 Mart'ta bari bu hatayı yapmasaydık iyiydi :)