Advert
Advert
Advert

PARKLAR YENİLENİYOR, MİLAS GÜZELLEŞİYOR…

PARKLAR YENİLENİYOR, MİLAS GÜZELLEŞİYOR…
Bu içerik 825 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Belediyesi’nin ilçe genelindeki parklarda başlattığı yenileme çalışmaları devam ediyor.

Milas Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bu kez İsmetpaşa, Burgaz ve Emek mahallelerinde bulunan parkları yeniden elden geçirildi. İsmetpaşa Mahallesi Dutlukuyu, Burgaz Mahallesi Bağkur Evleri ve Emek Mahallesi Cennet Bahçesi parkları, park ve bahçeler müdürlüğü ekiplerince hummalı bir çalışmadan geçirildi. Bakım ve onarım çalışmaları sonucu güzel bir görünüm kazanan parklardaki yer döşemeleri tümüyle değiştirildi, giriş ve çıkış yolları kullanıma daha uygun hale getirildi. Eskiyen çocuk oyun grupları de tamamen değiştirilerek, parkların işlevsel olması sağlandı.

Yetersiz gelen çocuk oyun grupları daha büyük ve modern bir oyun grubu ile değiştirilirken, tüm parklara kauçuk zemin döşendi. Çöp kovaları ve oturma grupları da yenilenen parklarda, vatandaşların dinlenirken ağaçların gölgesinden yararlanabilmesi için uygun olan ağaçların çevresi oturma gruplarıyla donatıldı. Parkın merkezinde yer alan oturma grupları ile piknik masaları eklenerek doğallık sağlandı. Rengarenk mevsim çiçekleriyle güzelleştirilen parklar vatandaşların hizmetine sunuldu.

Göreve geldikleri günden itibaren Milas’ta mevcut her yeşil alanı halkın kullanımına yakışır hale getirmek için çalıştıklarını belirten Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, parklarda süren çalışmaların devam edeceğini söyledi. Milas geneli ve tüm mahallelerinde yeni park yapacak boş alanları değerlendireceklerini belirten Başkan Tokat, mevcut alanları da elden geçirerek vatandaşa en iyi şekilde hizmet verir hale getirdiklerini söyledi. Bakım ve onarım çalışmalarının yanı sıra yeni yapılan parkları vatandaşların da koruyarak, destek vermesini isteyen Tokat; “Belediye olarak bizler en iyi hizmeti sunmakla görevliyiz ancak vatandaşlarımız da park ve yeşil alan gibi kamuya açık bölgeleri koruyarak ve temiz tutarak bizlere destek olabilirler” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500