Advert
Advert
Advert

KOOPERATİF YÖNETİMİ GÜVEN TAZELEDİ…

KOOPERATİF YÖNETİMİ GÜVEN TAZELEDİ…
Bu içerik 2110 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

3 yılda bir yapılan Milas Esnaf ve Sanatkârlar Kredi-Kefalet Kooperatifi Olağan Genel Kurulu 4 Mart Pazar günü gerçekleştirildi. Bir önceki yönetimde görev alan Tayip Kömür kendi isteği ile yönetimden ayrılırken yerine Mustafa Yıldırım seçildi. Dönemsel başkan Celal Devrim, Mart 2012’de plasman miktarı 4 milyon lira olan kooperatifin bugün 42 milyon liraya ulaştığına dikkat çekerek önümüzdeki dönemde Türkiye’nin en önemli kurumları arasında yer alacağını söyledi.

Milas Belediye Toplantı ve Düğün Salonu’nda gerçekleşen kongreye; Eski Dönem CHP Muğla Milletvekili Fevzi Topuz, Milas Belediye Başkan V. Faik Karagöz, CHP Milas İlçe Başkanı Suat Özcan, İYİ Parti Milas İlçe Başkanı Mehmet Çayırlı, Demokrat Parti Milas İlçe Başkanı Abdullah Kisirlioğlu, Milas Süt Üreticileri Birliği Başkanı Ali İhsan Gezgin, Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı, 153 Nolu Milas Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Satış Kooperatifi Başkanı Kamil Gül, S.S. Milas 152 Nolu Pamuk Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Halit Şenli, MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel, MİTSO Başkan Adayı Halil İbrahim Gülen, Milas Yörük Türkmen Kültür Derneği Başkanı Mevlüt Kiriş, Milas Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Mehmet Çoban, Milas Çiftçi Malları Koruma Derneği Başkanı Ayhan Demirçivi, Halk Bankası Milas Şube Müdürü Bahri Tuncay, Esnaf Kefalet Kooperatifi Bölge Birlik Başkanı Necip Saraç, Esnaf Kefalet Kooperatifi Bölge Birlik 2. Başkanı Süleyman Can, Didim Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali İhsan Kubaliç, Çine Akçaova Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Nail Uzun, Çine Akçaova Esnaf Odası Başkanı İsmail Özkar, Turgut Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Kasap, Yatağan Esnaf Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyeleri, Datça Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Hasan Deniz, Muğla Yiyecek Maddeleri Esnaf Odası Başkanı Güven Akarken, Bodrum Esnaf Odası ve Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkan V. Mehmet Kurutaş, çok sayıda mahalle muhtarı, siyasi partilerin ilçe yönetim kurulu üyeleri ve Kredi-Kefalet Kooperatifin üyeleri katıldı.

Kooperatfin Dönemsel Başkanı Celal Devrim tarafından ‘hoş geldiniz’ denilen açılış konuşmasının ardından divan heyeti oluşturuldu. Divan Başkanlığına, Esnaf Kefalet Kooperatifi Bölge Birlik 2. Başkanı Süleyman Can seçilirken, divan üyeliklerine ise Yusuf Bilge ve Bilal Gökbel seçildiler.

Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşımızın okunmasıyla başlayan kongrede konuşan mevcut Başkan Celal Devrim, son 6 yılda kooperatifin nereden nereye geldiğini rakamlarla anlatarak; “4 Mart 2012’de kooperatifin üyelere dağıttığı plasman 4 milyon lira iken bugün dağıtılan miktar 42 milyon lirayı aştı. Sadece geçtiğimiz ay dağıtılan rakam 4 milyon liranın üzerinde…

Değerli üyelerimiz, bizler sizlerin bize verdiği yetkiyi en iyi şekilde kullanarak, sizlerin duyduğu güvene lâyık olmaya çalıştık. Önümüzdeki dönem üyelerimiz için çok daha büyük işlere imza atarak, bu kurumu ülkemizin en önemli kurumlarından biri haline getireceğiz.

Birlikte yola çıktığımız, o dönem Milas Bakkallar ve Tekel Bayileri Odası Başkanı olan arkadaşımız Tayip Kömür, bu dönem kendi isteğiyle aramızdan ayrılıyor. Ancak bu ayrılış sadece kâğıt üzerindedir. Biliyoruz ki gönlü hep bizimle beraberdir. Tayip arkadaşımızın yerine, aynı Oda’nın temsilcisi olan Mustafa Yıldırım arkadaşımızı yönetime dâhil ettik” diyerek, başta yönetim kurulu üyesi arkadaşları olmak üzere, kooperatifin bugün elde ettiği başarıda katkısı bulunan herkese teşekkür etti.

Başkan Celal Devrim’in ardından kürsüye gelen Esnaf Kefalet Kooperatifi Bölge Birlik Başkanı Necip Saraç da, kooperatiflerin bugünkü ekonomik şartlar içerisinde zor durumdaki esnafın en büyük yardımcısı olduğuna dikkat çekerek, üyelerin kendi kooperatiflerine daha çok sahiplenmesi gerektiğini belirtti.

Yapılan konuşmaların ardından divan başkanlığı, yönetime aday olanların başvurularını iletmesini istedi. Yapılan çağrıda mevcut yönetimin dışında aday olmadığının anlaşılması üzerine divan başkanı Süleyman Can, yeni yönetime aday olan isimleri anons etti.

S.S. Milas Esnaf ve Sanatkârlar Kredi-Kefalet Kooperatifi’nin yeni yönetimi şu isimlerden oluştu.

Celal Devrim, Nurol Paskal, Mustafa Sezgin, Yaşar Avcı ve Mustafa Yıldırım.

Yedek üyeliklere ise; Ahmet Cengiz, Nurullah Coşguner, Durmuş Dereli, Himmet Dönmez ve Mehmet Ateşoğlu seçildiler.

Kooperatifin Bölge Birlik temsilciliğine; Celal Devrim, Nurol Paskal, Mustafa Sezgin ve Yaşar Avcı seçilirken, yedek birlik temsilciliğine ise; Mustafa Yıldırım, Demet Emre, Hüseyin Balcı ve Fidanser Billur seçildiler.

Kooperatif üyeleri son olarak Denetim Kurulu Üyelerini belirlediler. Yapılan seçimde, Halil Kaya ve Özcan Alptekin asil üyeliklere seçilirken, yedek üyeler ise, Bülent Zorlu ve Mehmet Acar oldular.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500