Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

ÖZGE KOLEJİ ÖĞRENCİLERİNDEN BÜYÜK BAŞARI…

ÖZGE KOLEJİ ÖĞRENCİLERİNDEN BÜYÜK BAŞARI…
Bu içerik 2097 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Özel Milas Özge Koleji öğrencileri, Türkiye 4’ncüsü oldular…

Dünya çapında, öğrencilerin 21. yüzyıl becerilerini uygulamada ve yaratıcılıkta kullanabilecekleri çeşitli yaklaşımları değerlendirebilmeleri için, problem çözme görevleri ve süreci üzerine kurulmuş bir yaratıcılık yarışması olan destination imagination’da Özel Milas Özge Koleji 11. sınıf öğrencileri, yüzlerce okul arasında Türkiye 4’ncüsü oldular.

Öğrencilerden oluşan takımların, ucu açık problemleri çözmeyi içeren görevleri yerine getirdikleri ve çözümlerini turnuvalarda sundukları eğitici program 15-18 Şubat 2018 tarihlerinde Kuşadası’nda düzenlendi.

Öğrenciler, problem çözme görevlerini tamamlarken bu süreçte yöneticilik, işbirliği, sorun giderme, yaratıcı ve eleştirel düşünme gibi önemli hayat becerilerini de öğrendiler.

Destination Imagination programı bir yandan STEM (bilim, teknoloji, mühendislik, matematik), sanat ve hizmet vererek öğrenmeyi içine katarken; öğrencilerden oluşan takımları eğlenmeye, risk almaya, odaklanmaya ve problemleri şekillendirmeye teşvik eder. Katılımcılar; sabırlı ve esnek olmayı, dayanıklılığı, etik anlayışı, çevresindekilere ve onların düşüncelerine saygıyı ve beraber problem çözme sürecini öğrenirler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500