Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

KENT KONSEYİ’NDEN FARKLI BİR ZİYARET…

KENT KONSEYİ’NDEN FARKLI BİR ZİYARET…
Bu içerik 753 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Kendilerini, ‘Fikir atölyesi’ olarak adlandıran, gönüllülük esasına dayalı bir anlayış ve heyecanla Milas için çalışan Milas Kent Konseyi üyeleri, ilçemizdeki siyasi parti yöneticileriyle buluşarak, Milas için beklentilerini, isteklerini ve düşüncelerini paylaştılar.

Milas Kent Konseyi Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Günlük ve yönetim kurulu üyeleri, sırasıyla; İYİ Parti, AK Parti, CHP ve MHP ilçe yöneticilerini ziyaret ettiler.

Gerçekleşen ziyaretlerde, Milas Kent Konseyi Başkanı Günlük, görevlerinin yalnızca ilçemizi ilgilendiren konularda fikir üretmek, çözümüne katkıda bulunmak olduğuna dikkat çekerek; “Bizler hiçbir siyasi partinin, yerel yönetimlerinin güdümünde olan bir sivil toplum örgütüyüz. Protokolde bile yerimiz yok, herhangi bir konuda bir yaptırım gücümüz de yok ancak bizlerin gönüllülük esasıyla bu kentin öne çıkan sorunlarına kafa yoran, çözümü konusunda fikirler üretmeye gayret eden bir yanımız var.

Kent Konseyi olarak oluşturulmuş bir bütçemiz de yok… Dolayısıyla bizler tamamen Milas sevdalıları olarak kendimizi görüyor, bu kent için neler yapabiliriz diye düşünüyoruz. İlçemiz ile ilgili bazı kronik hale gelmiş sorunlarımız var. Bunlardan bazıları; hava kirliliği, trafik sorunu, hepimizi yakından ilgilendiren kentimizin tarihi ve doğal güzelliklerinin korunması gibi…

Biz, bu konuları ilgililere/yetkililere iletiyor, mevzuatlar çerçevesinde iletilen sorunların giderilmesine katkıda bulunuyoruz. Kimi zaman ilettiğimiz sorunlar yasalara uygun olmadığı gerekçesiyle dikkate alınmıyor, kimi zaman ciddi bütçe gerektirdiği için öteleniyor, kimi zaman da yerel yönetimlerden çok genel iktidarın çözüme kavuşturması gerektiğinden sorun, bekliyor. İşte bu noktada tüm siyasi partilerimize iş düşüyor. Kent Konseyi olarak, iktidar veya muhalefet ayırımı yapmaksızın, bulunduğumuz yerdeki siyasi partilerin temsilcilerine ya da bölge milletvekillerimize ulaşarak, sorunu aktarıyoruz.

Biz, bu kenti birlikte yönetelim, hemen her konuda birlikte hareket edelim, toplumun tüm kesimleriyle işbirliği yaparak, ilçemizi yaşanabilir bir kent haline getirelim düşüncesiyle, hiçbir karşılık beklemeden bu görevleri yapıyoruz. Bireysel mücadelen çok, toplumsal mücadeleye, birlikte yapılacak mücadeleye önem veriyoruz. Güç birliği yaptığımız zaman çözemeyeceğimiz hiçbir sorun yok diye düşünüyoruz” diyerek, Kent Konseyi’nin çalışmaları hakkında bilgiler aktardı.

“İYİ Parti olarak çalışmalarınızı önemsiyoruz”

Gerçekleşen ziyaret nedeniyle teşekkür eden İYİ Parti Milas İlçe Başkanı Mehmet Çayırlı ise bütünüyle toplumu ilgilendiren konularda, ülkeyi yönetenlerin mutlaka bir yasal düzenleme sırasında, konuya doğrudan muhatap olan kişi ya da kurumlar, sivil toplum örgütlerinden görüş alınması gerektiğini belirterek şöyle devam etti:

“Çalışmalarınızı uzun zamandır takip eden, bu çalışmaları önemseyen ve takdir eden biriyim. Aslında hepimiz aynı gemide yolculuk yapıyoruz. Hepimiz bu kentte yaşıyor, geleceğimizi de bu kentte şekillendiriyoruz. Dolaysıyla birlikte hareket etme konusunda sizinle hemfikiriz.

Bildiğiniz gibi bizler yeni kurulmuş bir partiyiz. Partimizin üst kademesindeki yöneticilerimiz bir yandan toplumun tüm kesimleriyle görüşerek, halkın gerçek gündemini tespit ediyor, çözüm yolunun ne olacağı konusunda onlardan görüş alıyor, bir yandan da parti programını hazırlıyorlar. Bir anlamda toplumsal mutabakatın sağlanması hedefleniyor. Bu süreçte ilçe teşkilatı olarak bizler de, kendi bulunduğumuz, yaşadığımız kentin sorunları birlikte tespit edecek, birlikte de çözüm bulacağız.”

“Taşın altına elimi değil, gövdemi koymak için yemin ettim”

Milas Kent Konseyi yöneticileri, İYİ Parti’nin ardından AK Parti Milas İlçe Başkanı Fahri Acar ve arkadaşlarını ziyaret ettiler. Gerçekleşen ziyarette, İlçe Kadın Kolları Başkanı Cemile Özdemir, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Kadir Bingöl ve bazı ilçe yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu.

Kent Konseyi Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Günlük’ü büyük bir dikkatle dinleyen AK Parti Milas İlçe Başkanı Fahri Acar ise, genç yaşına rağmen uzun yıllar siyasetin içinde bulunması nedeniyle, kentin bugün yaşadığı ve acilen çözülmesi gereken sorunlarını bildiğini belirterek;

“İşte tüm bu sorunları çözülmesi için taşın altına sadece elimi değil, gövdemi koymak için yemin ettim. Dolayısıyla bize düşen ne varsa yapmaya, Milas için birlikte hareket etmeye ben ve arkadaşlarım hazırız” dedi.

İYİ Parti ve AK Parti ilçe teşkilatlarının ardından Milas Kent Konseyi yönetimi, Cumhuriyet Halk Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi ilçe yönetimlerini de ziyaret ederek, kent ile ilgili düşüncelerini paylaştılar.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500