Advert
Advert
Advert

GÜLEN VE EKİBİ SEÇİM ÇALIŞMALARINA BAŞLADI…

GÜLEN VE EKİBİ SEÇİM ÇALIŞMALARINA BAŞLADI…
Bu içerik 4215 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Ticaret ve Sanayi Odası (MİTSO) başkanlığına aday olan Halil İbrahim Gülen, yönetim kurulu ve meslek komitelerine aday olan arkadaşları, yaptıkları toplantıların ardından çalışma programını kararlaştırarak, programları doğrultusunda çalışmalarına başladılar…

‘Üyemiz varolsun ki, Odamız varolsun’ sloganıyla yola çıkan Başkan Adayı Halil İbrahim Gülen ve ekibi, seçimlere kadar yürütecek oldukları çalışma programı doğrultusunda, oylarına talip oldukları Oda üyelerini ziyaret etmeye başladılar.

Gülen ve arkadaşları, birkaç koldan yürüttükleri çalışmalarda, ziyaret ettikleri üyelere bir yandan ekibi tanıtırken, diğer yandan da seçilmeleri halinde yapacakları işleri anlatıyorlar.

Başkan adayı Halil İbrahim Gülen, genç fakat güçlü bir kadro kurduklarını ileri sürerek; “Bu kadro, bugüne kadar üyelere sunulmayan hizmetleri, üyeler arasındaki birlik ve beraberliği, dayanışmayı sağlayacak güçtedir. Milas iş dünyası olarak çok daha güçlü olmak, birbirimize daha fazla sarılmak, birbirimiz daha fazla sevmek ve daha çok çalışmak zorundayız. Bu felsefeyi hayata geçirecek projelerimizle, bugüne kadar hiç olmadık bir çalışma aşkı, heyecanı ve isteğiyle gece-gündüz görevimizin başında, üyelerimiz için çaba harcayacağız. Toplumda, kendi üyelerimiz arasında ‘Ticaret Odası, üyelerinden aidat almaktan başka ne işe yarar’ gibi bizce yanlış fakat birçok üyemiz tarafından haklı gerekçelerle desteklenen bu görüşü, tersine çevirmek, ‘üyemiz yaşamalı ki, Odamız yaşasın’ düşüncesiyle hareket edeceğiz” diyerek, seçilmeleri halinde hayata geçirecekleri projelerden bazılarını aktardı.

“Katılımcı ve şeffaf bir yönetim”

Başkan Adayı Gülen; “Seçilmemiz halinde üyelerimizin her türlü bilgiye ve hizmete kolaylıkla ulaşabileceği bir sistemle, şeffaf ve katılımcı bir yönetim anlayışıyla hareket edeceğiz. Tüm üyelerimizle etkin bir şekilde çalışacak, birlik-beraberlik ve dayanışmayı güçlendirecek faaliyetler gerçekleştireceğiz. Üyelerimiz arasında ve üyelerimizle Odamız arasındaki sevgi bağlarını daha da güçlendireceğiz. Bütün sektörlerde ara eleman sıkıntısını, diğer kurum ve kuruluşlarla işbirliği içerisinde çözüme kavuşturacağız. Bunun en önemli göstergesi olarak da, meclis toplantılarımızı ilçe merkezinin yanı sıra; Güllük, Ören, Selimiye ve Bafa gibi büyük mahallelerimizde, bizzat o yörede yaşayan halkımız ve üyelerimizin katılımıyla yapacağız. Genç ve girişimci kadınlara her konuda destek verecek, onların geleceğini kurma çalışmalarında yanlarında olacağız. Hukuk, yatırım ve mali konularda sözleşmeli danışmanlık hizmetlerini Oda bünyesinde kuracağız. Bölgemizde, lisanslı depoculuk uygulamalarının gelişmesini sağlayacağız. ‘Çiftçi ekip-biçmeli, ürününü yetiştirmeli, emeğinin karşılığını alması için pazar sorunu yaşamamalı’ felsefesine uygun, diğer kurum ve kuruluşlarla işbirliği içerisinde ‘alım garantili’ sebze ve süs bitkileri projesinin hayata geçirilmesini sağlayacağız. Tiyatro, kültür ve sanat alanında ilçemizde yapılacak her türlü organizasyona destek vereceğiz. Sektörlerdeki riskleri, sorunları ve küresel fırsatları ana konumuz olarak ele alacağız. Küçük ve orta ölçekli işletmelerin gelişmesini desteklenmesini KOSGEB işbirliğiyle sağlayacağız. MİTSO öncülüğünde açılacak kurslarla, tarihi Milas halıcılığının geliştirilmesi ve desteklenmesini sağlayacağız. Üretim ve ticaret altyapısının geliştirilmesi gibi mali destek programları üreterek hayata geçireceğiz. Arıcılık ve bal üretimi konusunda MAYBİR ve Arıcılık Araştırma Enstitüsü işbirliğiyle, Milas’a bir şube açılmasını sağlayacağız. Meslek kuruluşlarıyla güç birliği platformu oluşturulması için çalışacağız. Başta zeytin ve zeytinyağı olmak üzere ilçemizin tüm değerlerini, dünya ile rekabet edebilmesi için ihracatçıya ve üreticiye verilen desteklerin arttırılması çalışmalarına hız vereceğiz. Organize Sanayi Bölgesi’nin genişletilmesi konusunda daha ciddi çalışmalar yapacağız. Yöresel ürünler pazar alanı, fuar ve kongre merkezlerinin yapımı için ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği içerisinde olacağız. Milas ve ülke ekonomisi için balıkçılık ve tüm su ürünleri sektörü büyük önem taşımaktadır. Bu konuda atılacak her adımı, her türlü girişimi destekleyeceğiz. Finans kurumlarına erişimi kolaylaştıracak çalışmalar yapacağız” diyerek, bazı projelerini ana başlıklar halinde açıklarken, önümüzdeki günlerde Oda üyelerine ve topluma, daha geniş ve ayrıntılı bir açıklamayı yapacaklarını söyledi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sebahattin oner     0000-00-00 tesekurler başkan güzel olmus
sebahattin oner     0000-00-00 tesekurler başkan güzel olmus