Advert
Advert
Advert

YÖRÜK TÜRKMENLERDEN, GAZİMİZE ‘GEÇMİŞ OLSUN’ ZİYARETİ…

YÖRÜK TÜRKMENLERDEN, GAZİMİZE ‘GEÇMİŞ OLSUN’ ZİYARETİ…
Bu içerik 888 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Suriye topraklarında devam eden sınır ötesi operasyonda yaralanan ve GATA’da gördüğü tedavinin ardından baba ocağına dönen Milaslı gazimiz Mahmut Koçman’a, toplumun her kesiminden ‘geçmiş olsun’ ziyareti sürüyor…

Sağlık durumu giderek iyiye dönen Milaslı gazimiz Mahmut Koçman, kendisine geçmiş olsun ziyaretinde bulunanları kabul ederek teşekkür ederken, en kısa sürede arkadaşlarının yanına döneceğini söylemesi de ziyaretçilerde mutluluk yaratıyor.

12 silah arkadaşının şehit düştüğü, kendisiyle beraber bazı arkadaşlarının da yaralandığı hain saldırıdan da kısaca bahseden gazi Koçman’a, sergilediği tutum ve davranış nedeniyle teşekkür eden Milas Yörük Türkmen Kültür Derneği Başkanı Mevlüt Kiriş; “Bizler kendi evlerimizde, iş yerlerimizde günlük yaşamımıza ara vermeden, herhangi kaygı taşımadan yaşantımıza devam ediyorsak, biliyoruz ki bu sizlerin sayesindedir. Bu anlamda kendisini bu milletin bir parçası olarak gören her Türk vatandaşının sizlere minnet ve şükran borcu vardır. Aslında sen ve senin gibi bu vatanın kahraman evlatlarının bu davranışını yadırgamıyoruz çünkü asırlardır bu toprakları ele geçirmek isteyenlere, ecdadımız kanıyla-canıyla izin vermemiş. Çanakkale’de, Dumlupınar’da, Sakarya’da ve daha nice meydan savaşlarında Türk kadınının ve erkeğinin sergilediği kahramanlıklar dünden bugüne yaşanmış, anlatılan öyküler değildir. Bu milletin her ferdi, gözünü kırpmadan; vatanı, milleti ve bayrağı uğruna, inandığı din uğruna, namusu ve şerefi uğruna düğüne gider gibi ölüme giden fertlerdir. Rabbim bu devlete, bu millete yaşanılan acıları bir daha göstermesin. İyi ki varsınız” diyerek, beraberindeki getirdikleri Türk Bayrağı’nı takdim ettiler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500