Advert
Advert
Advert

ÖZEL MİLAS BİLİM LİSESİ’NDEN ÖZEL GECE…

ÖZEL MİLAS BİLİM LİSESİ’NDEN ÖZEL GECE…
Bu içerik 2017 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Özel Milas Bilim Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından ‘yaşama dair her şey’ konulu şiir ve müzik dinletisi düzenlendi…

Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda gerçekleşen etkinliğe; Milas Belediye Başkan Yardımcısı Faik Karagöz, CHP Milas İlçe Başkanı Suat Özcan, Milas İlçe Gençlik Merkezi Müdürü Aşkın Binbir, Belediye Meclis Üyesi İbrahim Zeybekoğlu, CHP İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Akansu Özgül, okul idarecileri, Özel Milas Bilim Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin yanı sıra, şiir meraklısı kalabalık bir kitle izledi.

Özel Milas Bilim Lisesi, geçen yıl ‘aşk teması’ ile ördüğü şiir gecesini bu sene, ‘yaşama dair her şey’ üzerine kurdu. Anne-baba-vatan-millet-aşk, kısaca yaşama dair ne varsa Cemal Süreyya’dan Cahit Sıtkı Tarancı’ya, Atilla İlhan’dan Nazım Hikmet’e, Yusuf Hayaloğlu’ndan Ataol Behramoğlu’na kadar birçok şairin şiirleri öğrenciler tarafından sunuldu.

Okunan şiirleri, okulun müzik öğretmeni ve gecede yan flüt, sesi ve yorumuyla şarkılara hayat veren Ece Akın, piyanoda Ece Akın’a eşlik eden Ümit Bilge (misafir öğretmen), gecenin daha da renkli bir hal almasına olanak sağlarken, Edebiyat Öğretmeni Tuğba Çetok tarafından düzenlemelerinin yapıldığı şiirler;

Candan Erçetin’in ‘Annem’, Şebnem Ferah’ın ‘Hoşça kal’, Levent Yüksel’in ‘Kadınım’, Sezen Aksu’nun ‘Kaybolan Yıllar’ adlı şarkılarıyla salondaki dinleyicilere oldukça keyifli bir akşam yaşattı.

Gecenin sonunda okulun kurucusu Mustafa Zeybekoğlu, gecenin düzenlenmesinde büyük emekleri olan öğretmenlere Çiçek takdim ederek teşekkür etti. Öğretmen ve öğrenciler, en büyük teşekkürü ise salondaki dinleyici kitlesinin, ayakta alkışlarıyla aldı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500