Advert
Advert
Advert

MUĞLA İL VE İLÇELERİNDE OKURYAZARLIK SEFERBERLİĞİ…

MUĞLA İL VE İLÇELERİNDE OKURYAZARLIK SEFERBERLİĞİ…
Bu içerik 916 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde yürütülen “Okuma Yazma Seferberliği”, Muğla il ve ilçelerinde de başladı.

Ülkemizde herhangi bir nedenle eğitim öğretim hakkından yararlanamayan veya temel eğitimini tamamlayamayan vatandaşların okuryazar hale gelebilmeleri ve yarım kalan eğitimlerini tamamlayabilmeleri için Milli Eğitim Bakanlığınca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde “Okuryazarlık Seferberliği” başlatıldı.       

Bu doğrultuda, okuma yazma bilmeyen vatandaşların Halk Eğitimi Merkezleri’nde açılacak kurslara devamlarının sağlanarak okuryazar haline getirilmeleri amaçlanıyor.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden konu hakkında yapılan açıklamada; “05 Mart 2018 tarihinde başlayacak olan kurslarda vatandaşlara 120 (yüzyirmi) saatlik 1.kademe kurs programı uygulanacak olup, bu kursu başarı ile bitiren vatandaşlarımız 180 (yüzseksen) saatlik 2.kademe kursunu da tamamlayarak ilkokul diplomasına eş değer belge alacaklardır.

Bu amaçla, il ve ilçelerde kurulan Yürütme Kurulları koordinesinde Bakanlığımızca belirlenen takvim doğrultusunda 05 Mart 2018 tarihinde Halk Eğitimi Merkezlerinde veya Halk Eğitim Merkezlerince ihtiyaç olunan bölgelerdeki belirlenen okullarda okuma-yazma kursları açılacaktır.

İlimiz ve ilçelerimizdeki okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımızın kendilerine en yakın okul müdürlükleri ile Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerine başvurmaları gerekmektedir.

Okul müdürlükleri veya Halk Eğitimi Merkezleri ile irtibata geçemeyecek durumdaki vatandaşlarımız (Engelli, yaşlı, vb.) İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze ait 280 48 37 numaralı telefon aracılığı ile başvuruda bulunarak yetkililerimizin kendilerine ulaşmalarını sağlayabilirler” denildi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500