Advert
Advert
Advert

CEMİLE ÖZDEMİR YENİ KADIN KOLLARI BAŞKANI…

CEMİLE ÖZDEMİR YENİ KADIN KOLLARI BAŞKANI…
Bu içerik 1713 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

AK Parti Milas İlçe Kadın Kolları, 5’nci olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Kongrede tek aday olan Cemile Özdemir, tüm üyelerin oylarını alarak, kadın kollarının yeni başkanı seçildi. Kongrede bir de elektrik kesintisi talihsizliği yaşandı. Salon, cep telefonlarının ışığıyla aydınlatılmaya çalışılırken, konuşmacılar mikrofonsuz konuşmak zorunda kaldı.

Halk Eğitimi Merkezi Toplantı Salonu’nda gerçekleşen 5’nci Olağan Genel Kurula; AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, İl Kadın Kolları Başkanı Ümmühan Toksöz, İlçe Başkanı Fahri Acar, AK Parti Milas Belediye Meclis Üyeleri, eski dönem ilçe kadın kolları başkanları, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Kadir Bingöl, ilçe yönetim, kadın ve gençlik kolları üyelerinin yanı sıra, eski dönem ilçe gençlik kolları başkanı olan ve şimdilerde il gençlik kolları başkan yardımcısı olan Emre Güçlü ve partililer katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan kongrede divan başkanlığına, Yelda Erol Gökcan seçilirken, divan heyetine; Ayşenur Özel, Nevilay Aydınol, Fehime Akdemir ve Necla Vatansever seçildiler.

Kongrenin açılış konuşmasını Divan Başkanı Yelda Erol Gökcan yaptı ve AK Parti için kadın kolları üyelerinin ne denli önemli olduğuna vurgu yaptı. Gökcan’ın ardından kürsüye gelen yeni İlçe Kadın Kolları Başkanı Cemile Özdemir, kısaca kendisini tanıtarak başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Kurucu liderimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, bize duyduğu güveni ve kadının siyasetteki önemini her fırsatta dile getirmiştir. Kadınlarımız ilk defa AK Parti döneminde siyasetin bu kadar içinde olmuş, kendisinin farkına varmış ve neler yapabileceğini görmüştür. Bu nedenledir ki kadın, siyasetin ‘nesnesi’ değil, ‘öznesi’ olmuştur.

AK Parti’nin mücadelesi, bir medeniyet mücadelesi olmuştur. Bir adalet mücadelesi, bir kalkınma mücadelesidir. Bizler de bu bilinç ve sorumlulukla Türkiye genelinde 5 milyona yakın üyesiyle, dünyanın en büyük kadın siyasi hareketinin gönül erleri olarak, gittiğimiz her yerde kadınlarımızın rızasını alarak, gönülden gönüle köprüler kurarak, kalpleri fethetmek sevdasıyla yolumuza devam edeceğiz.

Türkiye’nin geleceğini şekillendirecek AK Parti hizmetlerini kalıcı hale getirecek ve hizmetlerin üzerine yeni hizmetler katacak bir seçimin arifesinde olduğumuzun bilincindeyiz. İnşallah devralacağımız bayrağı daha yükseklere taşıyarak, 2019 yerel ve genel seçimlerde yeni bir tarih daha yazacağız.

Bir yılı aşkın bir süredir birlikte yol aldığımız, güzel çalışmalara imza attığımız, desteğini her daim bana hissettiren kadın kolları başkanım Necla Vatansever’e başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor, yeni dönemde görev alacak arkadaşlarımıza da çalışmalarında şimdiden başarılar diliyorum.

Yeni Türkiye yolunda ve 2023 hedefinde, ‘Durmak yok, yola devam’ temennisinde bulunuyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, şahsıma verilecek bu görevde her zaman bir ekip ruhuyla, canla-başla çalışacağımı bilmenizi isterim. Kongremizin hayırlar getirmesini temenni ediyorum.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere kongreye gönderilen mesajların okunmasının ardından, iki ayrı sinevizyon gösterimi sunulurken, eski ilçe kadın kolları başkanı Necla Vatansever, hem kendi döneminde yapılan faaliyetleri bir rapor halinde okudu, hem de başkanlığı döneminde birlikte çalıştığı tüm yol arkadaşlarına teşekkür etti.

Vatansever’in ardından İlçe Başkanı Fahri Acar, kongrede birlikte yarıştığı Abdullah Kıbrıslı’nın tedavi için hastanede bulunduğunu ameliyat olacağını duyurarak, geçmiş olsun dileklerini iletti.

AK Parti Milas İlçe Başkanı Fahri Acar, eski kadın kolları başkanı Necla Vatansever’in, çalışmalarında çok başarılı olduğunu ancak çalıştığı kurumda kadroya geçmesi nedeniyle, böyle bir değişikliğe gidildiğini söyledi.

İlçe Başkanı Acar, hedeflerinin bir kez daha 2019’da yapılacak yerel seçimlerde Milas Belediyesi’ni kazanmak olduğunu belirterek, bir Hadis-i Şerif-i hatırlattı: ‘İnanırsanız üstünsünüz.’

Hadis-i Şerif’ten yola çıkarak; “Biz inanıyoruz, siz de inanın. Eğer inanırsak, birbirimize sımsıkı sarılırsak, el ele, gönül gönüle verirsek, başaramayacağımız hiçbir şey yoktur” diyerek, yeni seçilecek kadın kolları yönetimine başarılar diledi.

İlçe Başkanı Acar’ın ardından kongreye katılan AK Parti Muğla İl Kadın Kolları Başkanı Ümmühan Toksöz ise kadına, hiçbir siyasi partide olmayan bir değerin, görev ve sorumluluğun verildiğine dikkat çekerek;

“5 milyona yaklaşan üye sayısıyla dünyanın en büyük kadın hareketin bir üyesi, bir neferi olmakla gurur duyuyoruz. Bizim bir tek derdimiz var, o da vatan ve millet aşkıdır. Hiç birimizin makam- mevkii derdi ya da beklentisi yoktur. Biz, aldığımız görevi aşkla, heyecanla, en iyi şekilde yerine getirmeye gayret eden neferleriz. Şikâyet etmez, sızlanmaz, yorulmaz, usanmayız.

Kendimize hedefler belirler ve o hedefe ulaşmak için elimizden geleni en iyi şekilde yaparız. İşte önümüzde yeni bir hedef var; 2019 seçimleri… Bizler inanıyoruz ki, hem yerel hem de genel seçimlerde Muğla’da sandıklardan birinci parti olarak çıkacak, Muğlalıları AK belediyecilikle buluşturacağız” dedi.

Kongrede son konuşmayı yapan AK Parti Muğla İl Başkanı kadem Mete, hiçbir fabrikanın üreteceği ürünün, insan kadar değerli olmadığını belirterek; “Analarımız, hiç kuşkusuz dünyanın en güzel varlığını, insanı dünyaya getiriyor. Bundan daha kıymetli ne olabilir? Boşuna, ‘her başarılı erkeğin arkasında mutlaka bir kadın var’ denilmemiş. Bakın geçmişe, bakın günümüze, gerçekten de her başarılı erkeğin ardında bir kadın vardır. Kimi, anne, kimi eş, kimi kız kardeş, kimi evlattır.

Bunları, bizim partimizin kadına bakış açısının ne olduğunu vurgulamak için söylüyorum. Lafta değil, özde kadına saygı, güven, sorumluluk verme düşüncesi ve bu düşünceyi hayata geçirme eyleme vardır.

İşte Milas bunun en güzel örneklerinden biridir. Her yerde ve her fırsatta söylüyorum; Muğla’nın nüfus açısından küçük 5-6 ilçesi vardır ve buralarda mutlaka biz seçimi kazanacağız. Ancak Muğla Büyükşehir Belediyesi’ni kazanmak için iki büyük ilçede mutlaka seçimleri kazanmak zorundayız. Eğer Milas’ı kazanırsak, Muğla’yı da kazanırız” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından, Çiğdem Yıldız’ın sunumunu yaptığı 5’nci olağan genel kurul, yeni kadın kolları üyelerinin tanıtılması ve oy verme işlemiyle son buldu.

Yapılan seçimde yeni kadın kolları yönetimi şu isimlerden oluştu:

Cemile Özdemir(Başkan), Çiğdem Hergüner, Çiğdem Yıldız, Arife Konya, Fatma Özer, Hatice Önel, Nezahat Ökten, Ayşe Güngören, Hacere Aslan, Canan Özmen, Gülay Taş, Özlem Kırbaşı, Güneş Özgür, Elvan Yanık, Şemsi Yetimoğlu, Pınar Özer, Nihal Karaoğlan, Huri Toker, Süreyya Özalkan, Selma Guzey, Özlem Sarıoğlu, Gönül Gülbaş, Neslihan Rahat, Fatma Akyer ve Ebru Karacan.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500