Advert
Advert
Advert

KAMPANYAYA ÇAĞRI, KARŞILIK BULDU…

KAMPANYAYA ÇAĞRI, KARŞILIK BULDU…
Bu içerik 786 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Türk Kızılayı Marmaris Kan Bağışı Merkezi ve Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde başlatılan ‘Güvenli Kan Projesi’ kapsamında Milas’ta gerçekleşen kan bağışı kampanyasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

İl Merkezimizden başlamak üzere tüm İlçelerdeki resmi/özel okul ve kurumların desteğiyle başlatılan ‘Güvenli Kan Projesi’ kapsamında kan bağışına farkındalık yaratacak örnek bir kampanya planlandı ve Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de konuya duyarlılık göstererek, kampanyaya destek çağrısında bulunmuştu. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çağrısı karşılık bulurken, İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda gerçekleşen etkinliğe Milaslılar büyük ilgi gösterdi.

Başta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü personeli olmak üzere, ilçemizdeki tüm resmi ve özel okullarda görev yapan öğretmen, öğrenci ve öğrenci velileri kan bağışında bulunurken, sabah saat 10.00’da başlayan ve akşam 17.00’ye kadar devam eden kampanyaya, beklenenin üzerinde bir katılım sağlandı.

“Bir ünite kan hayat kurtarır”

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Unutmayalım ki hastanelerde yatan ve acil kan ihtiyacı olan hastalar bulunmaktadır. Yarın bizler de aynı duruma düşebiliriz. Bugün yapacağımız 1 ünite kan nasıl bir başkasının hayatını kurtarıyorsa, yarın bize verilecek 1 ünite kan da bize hayat kazandıracaktır.

18-65 yaş arasındaki sağlıklı her erkek birey yılda 4 kez, her bayan birey 3 kez kan bağışlayarak tanımadığı insanların hayatlarını kurtarabilmektedir. Türk Kızılayı gezici kan bağış ekiplerinde görev yapan hekimler tarafından gelen tüm gönüllü başvurular değerlendirilerek kan bağışına uygun olup olunmadığı kontrol edilmekte ve bağışlanan kan, gerekli testlerden geçirildikten sonra İlimizde bulunan hastanelerde tedavi gören ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır. Bağışlanan bir ünite kandan üç ayrı ürün elde edilmekte ve üç ayrı hastanın hayatı kurtarılabilmektedir” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500