Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

BAL, OKUL SPORLARINI DEĞERLENDİRDİ…

BAL, OKUL SPORLARINI DEĞERLENDİRDİ…
Bu içerik 548 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Spor Muhabiri Hüseyin Açar’ın hazırlayıp sunduğu Spor Saati’nin 21 Şubat Çarşamba günkü konuğu Milas Milli Eğitim Müdürü İsa Bal oldu…

Milas’ta okul sporları ile ilgili bilgiler veren Milas Milli Eğitim Müdürü İsa Bal konuşmasına Radyo Gözlem ve Spor Saati dinleyicilerine selam ve sevgilerini söyleyerek başladı.

Okul sporlarında Milas’ın 2017-2018 sezonunda çeşitli kategorilerde Milas’ı gururlandıran çok önemli başarılar elde edildiğini vurgulayan Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Milas adına elde edilen bu başarıların yeni okul sezonunda da devam edeceğini belirterek, Milli Eğitim Müdürlüğü olarak okullara okul yönetimlerine Beden Eğitimi Öğretmenlerine ve sporcu öğrencilerine gereken desteği verdiklerini söyledi.

Milas’ın tanıtımı adına 2017-2018 sezonunda yapılan çalışmaları da değerlendiren İsa Bal Mayıs ayı içindeki Balık Festivalinde 2 rekor kırıldığını vurgulayarak, Çipura Balığı Figürü ve Topaç Çevirme dallarında Milas’ın adını Guines rekorlar Kitabına girdiklerini belirtti. Milas adına yapılan tüm çalışmaların birlik ve beraberlikler içinde yapıldığını dile getiren Milas Milli Eğitim Müdürü İsa Bal 2018 Mayıs ayı içindeki ikinci festivalde Mozaik Dalında Balık Figürünü geliştirerek Havadan da görülebilecek bir Balık Figürü ile Guines Rekorlar Kitabına gireceklerini söyledi.

Çocuk Şenliği Milas’ta Yapılacak…

Radyo Gözlem Spor Saati konuklarından Milas Okul Sporları Koordinatörü Beden Eğitimi Öğretmeni İbrahim Şahin de Spor Saati dinleyicilerine Mayıs Ayı İçinde Çocuk Oyunlarından Mendil Kapmaca Dalı Finalinin Milas’ta yapılacağı haberini verdi.

Çocuk Oyunlarının Milas okullarında çok sevildiğini söyleyen İbrahim Şahin Okullarımız da ki çocuklarımız şimdi hem mahallelerinde ve okullarında bu oyunları oynayarak mutlu olduklarını belirtti.

Halk Eğitim’de Kurslar Sürüyor…

Spor Saati Konukları arasında yer alan Halk Eğitim Müdürü Tunahan Bayram yaptığı açıklamada Milas Halk Eğitim Merkezinin Milas Milli Eğitim Müdürlüğünden farklı çalışan bir yer olmadığını vurgulayarak farklı dallarda Halk Eğitim Merkezindeki kursların sürdüğünü söyledi.

Sporun Önemini Vurguladı…

21 Şubat Çarşamba günü Radyo Gözlem Spor Saati’ne konuk olan Milas Milli Eğitim Müdürü İsa Bal Milas’ın tüm hem ilçe hem de mahallelerinde ki okullarda spor için yapılan tüm etkinliklerini desteklediklerini belirterek, “Okullarda ki spor alanlarının çoğaltılması spor malzemelerinin sağlanması adına Milli Eğitim Müdürlüğü olarak üzerimize düşen görevi yapacağız” dedi.

Sporun önemini de vurgulaya İsa Bal okullarda spor yapan sporcu öğrencilerimizi destekliyoruz ailelerinin de desteklemesini istiyoruz diyerek sporun asla dersleri olumsuz yönde etkilemediğini belirtti.

Teşekkür Etti…

Milas’ın tanıtımının farklı alanlarda farklı şekillerde yapıldığını söyleyen Milli Eğitim Müdürü İsa Bal yapılan her güzel çalışmanın birlik ve beraberlik ruhu ile ekip çalışmasıyla ortaya çıktığını söyledi. Milas Kaymakamlığına Milas Belediye Başkanlığına Milas’ta ki tüm kurum ve kuruluşlara oda başkanlarına Milas adın yapılan çalışmalar için taşın altına eline sokan herkese teşekkür ettiğini söyleyen Milli Eğitim Müdürü İsa Bal son teşekkürünü de Milas Radyo Gözlem’e ve Spor Saati’ne yaparak Spor Saati dinleyicilerine veda etti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500