Advert
Advert
Advert

TURİZM REHBERLERİNE, MİLAS TANITILDI…

TURİZM REHBERLERİNE, MİLAS TANITILDI…
Bu içerik 692 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Belediyesi, Milas’ın turizmden gerekli payı alması için hazırladığı projelerin yanı sıra ilçenin kültürel değerlerinin tanıtılması amacıyla da çalışmalarını sürdürüyor. Milas Belediyesi Başkanı Muhammet Tokat, Rehberler Günü dolayısıyla Milas gezisine katılan tüm rehberlerin günlerini kutladı.

Daha önceki dönemlerde Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB ) üyelerine yönelik bilgilendirme gezilerinin ardından şimdi de Muğla Turizm Rehberleri üyelerine, Milas anlatıldı.

Milas Belediyesi KUDEB birimi sorumlusu Arkeolog İ. Ernur Öztekin rehberliğinde Baltalı Kapı’dan başlayan bilgilendirme gezisine 30 turizm rehberi katıldı. Milas Belediyesi tarafından oluşturulan  ‘Kültür Rotası2 içerisinde kalan Hekatomnos Kutsal Alanı, Hacıaliağa Konağı, Çöllüoğlu Hanı, Hacıilyas Meydanı, Gümüşkesen Anıtı ve Macar evlerini gezen rehberler Milas’a hayran kaldı.

Bilgilendirme gezisinin ardından tarihi Topçu Ömer Konağı Lokantası’nda düzenlenen yemekte Muğla Turizm Rehberleri ile bir araya gelen Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, her yıl 21 Şubat tarihinde kutlanan ‘Rehberler Günü’ dolayısıyla Milas gezisine katılan tüm rehberlere teşekkür ederek, Rehberler Günü’nü kutladı.

Milas’ın tarih boyunca 27 antik kente ev sahipliği yaptığını hatırlatan Başkan Tokat, “Tarihi dokusuyla adından sıkça söz ettiren güzel ilçemiz Milas, deniz, kum turizminin yanı sıra kültür turizmi açısından da büyük bir potansiyele sahiptir. Ben turizm acentelerini ve tüm yerli, yabancı turistleri ilçemize davet ediyorum” diye konuştu.

Başkan Tokat’a ve Milas halkına misafirperverliklerinden ötürü teşekkür eden Muğla Rehberler Odası Başkanı Serkan Molvalı, “Milas tüm medeniyetleri bünyesinde barındıran ender ilçelerden biri… Ben Milas’a ilk 2009 yılında geldim ve hayran kaldım. Bu güzel ilçenin potansiyelinin farkındayız ve rehberler olarak ilçenin turizm pastasından hak ettiği payı alabilmesi için gerekli çalışmaları yapacağız” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500