Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

İYİ PARTİ MİLAS TEŞKİLATI ÇALIŞMALARA BAŞLADI…

İYİ PARTİ MİLAS TEŞKİLATI ÇALIŞMALARA BAŞLADI…
Bu içerik 2477 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

14 Ocak 2018 tarihinde kurucu yönetimi kamuoyuna tanıtan ve 6 Şubat 2018 tarihinde de ilk olağan genel kurulunu gerçekleştiren İYİ Parti Milas İlçe Teşkilatı, çalışmalarına başladı…

Teşkilatlanma çalışmalarını tamamlayan, resmi olmasa da parti hizmet binasını hizmete açan İYİ Parti Milas İlçe Teşkilatı, siyasi çalışmalarına Atatürk Anıtı’na çelenk sunarak başladı.

Partinin basın sözcüsü Ahmet Yanıkoğlu, burada yaptığı kısa açıklamada; “Aralık 2017’de başlayan, 14 Ocak 2018’de ilk kurucu yönetim kuruluyla çalışmalarına başlayan ve 6 Şubat 2018 tarihinde birinci olağan genel kurullarını gerçekleştiren ilçe yönetiminin, siyasi çalışma programlarına başladığını belirtti.

İlk ziyaret şehitlere…

Atapark’taki törenin ardından İYİ Parti Milas İlçe Başkanı Mehmet Çayırlı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Milas Şehir Mezarlığı’ndaki şehitlikleri ziyaret ederek, şehitlerimiz için dua ettiler.

İlçe Başkanı Mehmet Çayırlı ve Başkan Yardımcısı Vural Bulut Türk Milleti’nin, Anadolu’ya ayak bastığı günden bugüne, bin türlü bela ile uğraştığını, bundan sonra da uğraşmaya devam edeceğini belirterek; “Şükürler olsun ki devletimiz ve milletimiz güçlüdür, her zaman ayakta kalmayı başarmıştır. Bunun sırrı ise, milletimizin birbirine olan inancı ve duyduğu güvendir. Cumhuriyetimizin kurucu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal’in çizdiği yoldan ısrarla yürümeyi sürdüren Türk halkı, bundan sonraki badireleri de atlatacak güce sahiptir. Bugün bunları söyleyebiliyorsak, aziz şehitlerimize ve gazilerimiz sayesindedir. Onların kanı-canı pahasına verdikleri, vermeye de devam ettikleri mücadele sayesinde bu millet, yeryüzünde varlığını, bağımsızlığını sürdürüyor. Bu nedenle, siyasi çalışmalara başladığımız bu ilk günde onları dualarımız, minnet ve şükran duygularımızla anmak istedik” dediler.

Yapılan açıklamanın ardından şehitlerimizin mezarına çiçek koyarak, dualar edildi.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği’ne ziyaret…

Şehitliğin ziyareti ardından İYİ Parti Milas İlçe Teşkilatı bu kez, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Milas Şubesi’ne ziyarette bulundu. Dernek Başkanı Mehmet Sarban ve arkadaşları tarafından karşılan İYİ Parti Milas İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, koyu bir sohbete dalarak, gazilerimizin bugünkü durumları, yasal anlama kendilerine sağlanan haklar ve gazilerin, devletten beklentileri hakkında karşılıklı görüş alış verişinde bulundular.

İYİ Parti Milas İlçe Başkanı Mehmet Çayırlı ve basın sözcüsü Ahmet Yanıkoğlu da, Gaziler Derneği’nde hazır bulunan gazilere, her daim yanlarında olduklarını, milletçe şehitlerimize ve gazilerimize çok şey borçlu olduğumuzu belirterek; “Bu borcu hiçbir şekilde ödeyemeyiz. Bu devlet, bu millet, şehit yakınlarına ve gazilerimize ne yapsa azdır” dediler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500