Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

‘KODLA MUĞLA’ PROJESİ ÇALIŞMALARI BAŞLADI…

‘KODLA MUĞLA’ PROJESİ ÇALIŞMALARI BAŞLADI…
Bu içerik 1122 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

2018 yılında tüm ülke geneline yayılan ‘Yazılım ve Kodlama’ çalışmaları, ilçemizdeki okullarda görev yapan Bilişim ve Teknoloji öğretmenlerinin katıldığı toplantı ile Özge Koleji’nden başlatıldı…

Milas Kaymakamı Eren Arslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Coşkun Demir, Halk Eğitimi Müdürü Tunahan Bayram ve Müdür Yardımcısı Ramazan Evren Yalavaç, Özge Koleji yöneticileri ve ilçe genelindeki okullarda görev yapan 38 Bilişim ve Teknoloji dersi öğretmenin katıldığı toplantıda, yazılım ve kodlama projesinin önemi hakkında bilgi ve ülke olarak gelinen nokta anlatıldı.

Düzenlenen toplantıda konuşan Milas Kaymakamı Eren Arslan projenin ülke olarak bizi geleceğe taşıyacak bir eğitim modeli olduğunu belirterek; “Bugün, böyle bir projenin startını vermek, bizim için son derece sevindiricidir. Bu teknolojiyi üretmek, yaymak başarılabilir. Ama toplumumuzun öz değerlerinin de göz ardı edilmemesini gerekiyor. Değerler eğitiminin ön plana alınması gerekiyor. Ancak bu şekilde yapılırsa topyekün bir gelişmeden, ilerlemeden söz edebiliriz. Bir ay Japonya’da bir eğitim programındaydım. Şuanda bu bahsettiğim şeyi ben Japonya’da gördüm. Japonya’da iyi, yardımsever, devletini seven insan yetiştiriliyor. Kalkınmış Japonya’nın temelinde teknoloji kadar değerler eğitiminin de büyük rolü var. Bu güzel eğitim projesini eminim ki layıkıyla başaracağız. Biz de var olan o değerlerimizi de korursak eğer, geleceğimiz daha sağlam ve daha güven içinde olur” diyerek, projede yer alan tüm bileşenlere başarılar diledi.

Yapılan konuşmanın ardından projenin Milas İlçe Koordinatörü Veysel Ceylan ve Özel Özge Koleji Ortaokul Müdür Yardımcısı Dinçer Kayalı tarafından konuya ilişkin bilgi, detaylı bir şekilde sinevizyon gösterimi eşliğinde aktarıldı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
furkan     2018-05-30 ben bir mal oğluyum hahaha