Advert
Advert
Advert

BAŞKAN TOKAT ZİYARETLERİ KABUL ETTİ…

BAŞKAN TOKAT ZİYARETLERİ KABUL ETTİ…
Bu içerik 573 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat kendisine gerçekleştirilen ziyaretleri kabul etti.

Türk Eğitim Vakfı, Cumhuriyet Kadınları Derneği, Milas Sanatçılar Derneği, Gümüşlük Anaokulu öğretmenlerini sırasıyla kabul eden Başkan Tokat, tüm ziyaretçilere tek tek teşekkür etti. Başkan Tokat, yoğun iş programı ve Ankara ziyaretleri nedeniyle gelen ziyaret isteklerini daha önce kabul edemediğini belirtti.

Başkan Tokat’a ilk ziyaret Türk Eğitim Vakfı Muğla Şube Başkanı Ece Yeşilpınar gerçekleştirdi. Türk Eğitim Vakfı ve çalışmalar hakkında Başkan Tokat’a bilgi aktaran Yeşilpınar, Türk Eğitim Vakfı olarak gelir düzeyi düşük öğrencilere maddi yardımların yanı sıra manevi yönden de destek olduklarını, Muğla genelinde burs için başvuru beklediklerini belirtti.

İkinci ziyaret ise Milas Sanatçılar Derneği’nden geldi. Yeni yönetimi oluşturduklarını ve Milas adına güzel çalışmalara imza atacaklarını belirten Dernek Başkanı Berkan Cengiz, belgesel çekimi, kısa film, tiyatro çalışmaları, Zeybekler Konseri ve tüm mahallelerde çocuk kütüphaneleri açmak gibi projeleri olduğunu dile getirdi.

Kendisinin de sanatçılar derneği kurucusu olduğunu belirten Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ; “Yeni Yönetiminize hayırlı olsun diyorum. Çalışmalarınıza belediye olarak destek vereceğimizi bilmenizi isterim. Sanatçılar derneği benim için önemli. Faaliyet alanlarınızı genişleterek daha fazla işler yapmalısınız. Milas’ta çok parçalı organizasyonlar gerçekleşiyor. Bunların tümünün Milas Sanatçılar Derneği çatısı altında birleşmesi daha güzel olacaktır” dedi.

 Başkan Tokat’a sonraki ziyaret Gümüşkesen Anaokulu müdürü ve öğretmenleri tarafından yapıldı.

Gümüşlük Anaokulu’nun eğitim hayatına başladığını, Nisan ayı içerisinde de resmi açılışı gerçekleştireceklerini belirten okul müdürü; “açılışını yapmayı planladığımız okulumuzun bahçe düzenlemesi, Atatürk büstü etrafının çiçeklendirilmesi ve kötü durumdaki okul duvarlarının bakım ve boyasının yapılması adına sizden yardım talep ediyoruz” dedi.

Milas Belediyesi olarak eğitime her anlamda destek verdiklerini belirten Başkan Tokat, okuldaki eksikliklerin giderilmesi adına gerekli müdürlüklere talimat vereceğini dile getirdi.

Son ziyaret Cumhuriyet Kadınları Derneği Milas Şubesi tarafından gerçekleştirildi.

CKD Milas Şube Başkanı Gülden Sökelioğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Başkan Tokat’a dernek olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Sökelioğlu ve yönetimine ziyaret için teşekkür eden Başkan Tokat çalışmalarında başarılar diledi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500