Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

BAĞDAMLARI’NIN SU HATTI YENİLENİYOR…

BAĞDAMLARI’NIN SU HATTI YENİLENİYOR…
Bu içerik 558 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı MUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, ilçemize bağlı Bağdamları Mahallesi’nde yaklaşık 3 aydır sürdürdüğü içme suyu hat yenilenme çalışmalarını tamamlama noktasına geldi…

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, Milas’a bağlı mahallelerde ömrünü tamamlamış ve sürekli arıza çıkaran içme suyu hatlarını yeniliyor. İlçe genelinde yürütülen çalışmalar kapsamında, Bağdamları Mahallesi’nin 20 yıl önce yapılmış olan içme suyu hatlarının yerine, modern ve sağlıklı içme suyu hatları çekiliyor.

Yaklaşık 3 ay önce MUSKİ ekipleri tarafından başlatılan hat yenileme çalışmaları sonucunda mahallenin daha nitelikli içme suyuna kavuşması amaçlanıyor. Ayrıca kireçlenmeden dolayı tıkanan hatlar da yenilenerek, abone bağlantıları yapılıyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, çalışmaların tamamlanmasından itibaren mahallenin 20 yıllık içme suyu hatlarının tamamen yenilenmiş olacağını ifade etti. Ülgen, “Bağdamları Mahallesi’nin içme suyu hatları 1997 yılında yapılmış. Büyükşehir Yasası ile köylerin mahalle statüsü kazanmasının ardından MUSKİ Genel Müdürlüğü olarak Bağdamları Mahallesi’nin içme suyu şebekesinin yatırıma alınıp yenilenmesi gündeme geldi. Plan ve projelerimiz sonucunda yaklaşık 3 ay önce çalışmalarına başlayan MUSKİ ekiplerimiz, mahallenin içme suyu hattının tamamını yenileme noktasına geldi. Hava koşullarının elverişli olması durumunda 15 gün gibi kısa bir sürede çalışmalarımızı tamamlayacağız. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Osman Gürün’ün talimatları doğrultusunda il genelinde yatırımlarımız artarak devam ederek, Milas’ın da içme suyu alt yapısı daha güçlü ve dayanıklı hale gelecek” diyerek sözlerini tamamladı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500