Advert
Advert
Advert

46 YIL SONRA İLK…

46 YIL SONRA İLK…
Bu içerik 1768 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Eski adı Milas Lisesi olan ve bugün ise Milas Cumhuriyet Anadolu Lisesi olarak eğitim, öğretim hayatına devam eden okulun 1971-1972 yılı 6 Edebiyat B Şubesi öğrencileri, 46 yıl sonra ilk kez buluştular…

Tarihi Konak Lokantası’nda, o yıllarda 6 Edebiyat B Şubesi sınıf öğretmeni ve aynı zamanda Fransızca derslerine giren Ali Ak’ın organizasyonu ile 48 kişilik sınıf mevcudun 43’ü, 46 yıl sonra ilk kez bir araya geldiler.

Aralarında, bir dönem Yeni Milasspor Yönetim Kurulu Üyeliği yapan merhum İlyas Koçak’ın da bulunduğu 6 öğrencinin yaşamını yitirmesi nedeniyle gruptan ayrılırken, geriye kalan 43 öğrenci ise düzenlenen etkinlikte 46 yıl öncesine döndüler. Hayatını kaybederek aralarından ayrılan arkadaşlarını rahmetle anan grup, etkinliği bundan sonra geleneksel hale getirme sözü verdi.

Öğretmenleri Ali Ak, bütün masaları dolaşarak, o yıllara ait anıları hatırlatırken, aynı sınıfta okuyan ve mezun olduktan sonra evlenen Ömer Karabulut ve Rukiye (Tarcan) Karabulut çifti, etkinliğin bir başka mutluluk kaynağı oldu. Kendileri gibi merhum İlyas Koçak ile aynı sınıfta okuyan Ülker Bayırlı’nın da evlendiğini belirten çift, “Koçak çiftinin de aramızda olmasını çok isterdik” dediler.

O yıllardaki anılar yeniden tazelenirken kahvaltı organizasyonu sonunda, günün anısına toplu fotoğraf çekimiyle etkinlik sonlandırıldı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500