Advert
Advert
Advert

ENGELSİZ YARINLARA SÜRÜYORUZ…

ENGELSİZ YARINLARA SÜRÜYORUZ…
Bu içerik 1843 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas’ta faaliyet gösteren ve yaptıkları sosyal etkinlik projeleri ile kendilerinden söz ettiren Turkish Classic Car Murat 124 ve Milas Off Road grubları 18 Şubat 2018 Pazar günü anlamlı bir projeye daha imza atmak için bir araya geliyor… ‘Engelsiz Yarınlara Sürüyoruz’ sloganıyla İlçemiz Menteş Mahallesi’nde 2013-2014 eğitim öğretim yılında faaliyete başlayan, orta-ağır zihinsel engelli öğrencilerimize eğitim veren Menteş Remzi Ozan-Mehmet Kadıoğlu Özel Eğitim İş Uygulama Okulu’ndaki özel bireylerle çok renkli bir farkındalık etkinliğine imza atacaklar…

Etkinlik ile ilgili bilgi veren Turkish Classic Car Murat 124 kurucusu İbrahim Çelik ve Milas Off Road grubu başkanı Nevzat Geçgil; “ Önümüzdeki pazar günü yani 18 Şubat 2018’de Turkish Classic Car Murat 124 ve Milas Off Road olarak, ilçemizde özel bireylere eğitim vermekte olan Menteş Remzi Ozan-Mehmet Kadıoğlu Özel Eğitim İş Uygulama Okulu’na yönelik bir etkinlik düzenlemek istedik. Amacımız özel bireyler ile ilgili olarak her yıl 3 Aralık ve her yıl 10-16 Mayıs’ta gündeme gelen özel bireylerin, sadece yılın bu tarihlerinde hatırlanmalarını doğru bulmadığımız için, bu tarihlerin sadece bir simge olarak kalmasına, toplumsal gelişmede bu bireylerin de söz haklarının olduğunun unutulmaması gerektiğini, özel kardeşlerimizin yalnız bir gün değil, bir hafta değil 365 gün yanınızdayız diyerek ve bizlerden farklarının olmadıklarını sevgili kardeşlerimize hissettirerek, onların yanlarında olduğumuzu göstermek. Bu kapsamda kulüp üyelerimiz ve grup arkadaşlarımızla görüşerek ‘Engelsiz Yarınlara Sürüyoruz’ adıyla özel bireylerimizin de hoşlarına gideceğini tahmin ettiğimiz bir program hazırladık. Bu konuyla ilgili olarak Milas Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İsa Bal ve Menteş Remzi Ozan-Mehmet Kadıoğlu Özel Eğitim İş Uygulama Okulu Müdürü Sayın Muhammet Mercan’a bu projemizi anlattık. Kendileri de bu proje ile ilgili olarak çok memnun olduklarını ve bu projede bizlere tam destek vereceklerini iletmelerinin ardından etkinliğimizi şekillendirdik” dediler.

Turkish Classic Car Murat 124 kurucusu İbrahim Çelik; “Etkinliğimiz 18 Şubat 2018 Pazar günü saat 11 sıralarında araçlarımızın konvoy halinde Menteş Remzi Ozan-Mehmet Kadıoğlu Özel Eğitim İş Uygulama Okulu’na gelmesi ile başlayacak. Daha sonra okuldaki kardeşlerimizi refakatçisini de alarak, etkinliğimizin adı olan ‘Engelsiz Yarınlara Sürüyoruz’ dan da anlaşılacağı üzere Turkish Classic Car Murat 124 ve Milas Off Road gruplarına bağlı araçlarımız Milas güzellikleri turu attıktan sonra Atapark’ta toplu resim çekimi yapacağız. Özel bireyler olan kardeşlerimizin güzel ve eğlenceli bir gün geçirmeleri için Milas ilçemizde faaliyet gösteren Mylasa 48 Restaurant’ta değerli sanatçımız Muammer Enginsu, Milas’ın sevilen zurna üstatlarından İbrahim Çalgıcı ve Muğla’nın genç yeteneklerinden oluşan Algol Anadolu Rock grubu müzik dinletisi ve çeşitli etkinlikler düzenleyeceğiz. Özel bireylerimizin yalnız olmadıklarını hissettirebilmek amaçlı bu güzel farkındalık etkinliğine tüm halkımız davetlidir” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500