Advert
Advert
Advert

VATANDAŞ HİZMET BEKLİYOR…

VATANDAŞ HİZMET BEKLİYOR…
Bu içerik 1708 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İlçemiz Emek Mahallesi, 5. Üçyol Sokak’ta ikamet eden vatandaşlar, evlerine ulaşım yolunun olmadığını belirterek; “Hastamız olsa ambulans, yangın çıksa itfaiye gelemiyor” dediler…

İlçemiz Emek Mahallesi, 5. Üçyol Sokak sakinleri, içinde bulunduğumuz kış aylarının, yol-ulaşım sorunlarını daha da arttığına dikkat çekerek; “Yazın tozdan, kışın çamurdan çıkamıyoruz. Evlerimizin önüne araçla çıkmak mümkün değil. Her şeyden önce yol denen bir şey yok. Hastamız olsa ambulans, yangın çıksa itfaiye sokağın başında bekliyor. Yürümekte bile zorluk çekiyor, belediyemizden hizmet bekliyoruz” diyerek, yaşadıkları sıkıntıları dile getiriyorlar.

Bu hizmetleri istiyoruz, bekliyoruz…

Emek Mahallesi 5. Üçyol Sokak sakinleri ayrıca, içinde bulunduğumuz kış aylarında yağan yağmurlarla birlikte toprak kayması ihtimaline de dikkat çekip can güvenliklerinin olmadığını iddia ediyor ve evlerinin kayma tehlikesiyle karşı karşıya bulunduğunu belirterek; “Belediyemiz kırsal mahallelerde yolları parke taşlarıyla kaplıyor, asfalt döküyor, köylerin içlerinde düzenlemeler yapıyor. Bizler de bu çalışmaları takdirle karşılıyoruz. Biz de Milas Belediyesi’nden hizmet alması gereken 5. Üçyol Sokak sakinleri olarak bu hizmetleri istiyoruz, bekliyoruz” diyorlar.

Alternatif yollar açtırdık…

Emek Mahallesi Muhtarı Mevlüt Kara ise, sokak sakinleriyle birlikte konuyu Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ile görüştüklerini, görüşmenin ardından Milas Belediyesi’nden görevlilerin gelerek incelemede bulunduğunu belirterek; “Asıl sorun, 5’nci Üçyol Sokak ile Milas-Bodrum arası karayolunun arasındaki arsalar, şahıslara ait. Dolayısıyla bu sokakta bir yol ve toprak kaymasını önlemek için istinat duvarı yapılması gerekiyor. Belediye yolu yapacak ancak istinat duvarını mülk sahiplerinin yapması gerekiyor. Bu konuda da Belediye, şahıslarla görüştü ancak mülk sahipleri, maliyetli olduğunu ileri sürerek yanaşmadı. Bu nedenle biz de, sokağın yan tarafından ve arkasından alternatif yollar açtırdık. Şimdilik bu şekilde bir çözüm üretildi” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500