Advert
Advert
Advert

MİLAS KENT KONSEYİ’NDEN BİR DİZİ KONFERANS…

MİLAS KENT KONSEYİ’NDEN BİR DİZİ KONFERANS…
Bu içerik 1808 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Yerel yönetimlerde kentler için özel ve anlamlı bir yeri olan Kent Konseyleri, yaptıkları birçok etkinlikle kentlerin geleceğine yön verirken Milas Kent Konseyi de önümüzdeki aylarda düzenleyeceği bir dizi konferansla ilçemizin önemli konularını gündeme getirecek.

Milas Kent Konseyi’nden yapılacak açıklamaya göre; 09 Şubat 2018 Cuma günü Prof Dr. Adnan Erkuş tarafından verilecek olan ‘Bilimsel Bakış Açısıyla Kocakarı İlaçları ve Falcılık’ adlı konferans ile başlayacak etkinlikler dizisi, 16 Şubat 2018 Cuma günü Ali Osman Menteşe tarafından ‘Zeytini ve Zeytinyağını Nasıl Üretmeliyiz?’ konulu konferans, 23 Şubat 2018 Cuma günü Jeoloji Mühendisi Azmi Peker tarafından sunulacak ‘Milas’ın Depremselliği’, 02 Mart 2018 Cuma günü Makine Mühendisi Serap Türker tarafından ‘Binalarda Isı Yalıtımının Önemi’ konulu konferans, 09 Mart 2018 Cuma günü Yazar Tomris Mergen tarafından ‘Türkçenin Düzgün Kullanımı’, 16 Mart 2018 Cuma günü Aregala Başkanı Ahmet Çetin tarafından ‘Yemek Dünyası İçinde Yöresel Tatlar’, 23 Mart 2018 Cuma günü Bilgisayar Uzmanı Murat Gör tarafından ‘İnternet ve Siber Zorbalık’, 30 Mart 2018 Cuma günü Uzman Psikolog Şaduman Kaçan tarafından ‘Eşler Arası İletişim Çatışmaları ve Çözüm Yolları’, 06 Nisan 2018 Cuma günü İş Güvenliği Uzmanları Nevzat Çağlar Tüfekçi ve Metin Kaçan tarafından ‘İşyerlerinde ve Evlerde Alınacak Emniyet Tedbirleri’, 13 Nisan 2018 Cuma günü Arkeolog İsmail Ernur Öztekin tarafından ‘Milas’ın Kültürel Değerleri ve Koruma Projesi’, 20 Nisan 2018 Cuma günü Fotoğraf Sanatçısı Selahattin Çelik tarafından ‘Fotoğraf Çekimi Sanatı’ ve 27 Nisan 2018 Cuma günü Prof. Dr. Haluk Alagöl tarafından ‘Meme Hastalıklarında Erken Tanı ve Tedavi’ konulu konferans ile sona erecek. Tüm konferanslar Aşkıdil Akarca Salonu'nda saat 20'de başlayacak.

Milas Kent Konseyi yönetimi tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada halkımızın bilinçlenmesi, doğru bir şekilde bilgi edinmesi, yaşadığımız kent hakkında sağlıklı bir bilgiye sahip olmaları açısından düzenlenen etkinliklerin son derece önemli olduğuna vurgu yapılarak, tüm Milaslı vatandaşlar ücretsiz düzenlenecek konferanslara davet edildi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Nevzat Çağlar Tüfekçi     2018-02-08 Güzel bir çalışma. Çalışmaları düzenleyen Milas Kent Konseyini, bu programın hazırlanmasını sağlayan Prof. Dr. Adnan Erkuş'u kutlarım.