Advert
Advert
Advert

ÇALIŞMALAR HIZLA DEVAM EDİYOR…

ÇALIŞMALAR HIZLA DEVAM EDİYOR…
Bu içerik 1284 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından yapımı hızla devam eden Milas İçme Suyu Arıtma Tesisi Projesinde çalışmalar devam ediyor. Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Proje ile yılda 4 milyon 940 bin metreküp temiz suyu Muğlalıların hizmetine sunacağız” dedi.

Bölge İçin Önemli Bir Proje Daha Hayata Geçiyor...

DSİ tarafından geliştirilen ve 98 bin 505 kişiye yetecek kapasiteye sahip Milas İçme Suyu Arıtma Tesisi ile Milas ilçesinin içme suyu problemi çözümleniyor. Projenin Milas için çok önemli olduğunun altını çizen Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Akgedik Barajı’ndan günlük alınacak olan  21 bin metreküp ham su arıtılarak, Milas merkez ve Beçin mahallelerine iletilecek. Böylece 2045 yılına kadar yörenin uzun vadeli içme suyu ihtiyacını karşılamış olacağız. Fiziki gerçekleşmesi yüzde 70’e ulaşan proje ile Milas ilçesinin içmesuyu problemi tarihe karışacak” diye konuştu.

Ayrıca, Prof. Dr. Veysel Eroğlu toplam 18 milyon 745 bin TL yatırım bedelli Milas İçme Suyu Arıtma Tesisi Projesi ile vatandaşlara menba kalitesinde su sağlayacaklarını da sözlerine ekledi.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500