Advert
Advert
Advert

İKİNCİ DÖNEM İÇİN HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI…

İKİNCİ DÖNEM İÇİN HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI…
Bu içerik 816 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı’na, verilen 15 günlük yarıyıl tatilinin ardından yeniden başlanıyor. 5 Şubat 2018 Pazartesi günü, dersbaşı yapacak öğrenciler için ilk yarıda alınan tedbirler gözden geçirilirken, ikinci yarıda da okulların ve öğrencilerin güvenliği için bir kez daha toplanıldı.

Milas Kaymakamı Eren Arslan’ın yurtdışında görevli olması nedeniyle yerine vekâlet eden Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek başkanlığında, İlçe Halk Eğitimi Merkezi Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıda; okul güvenliğinin azami ölçüye çıkarılması, okul güvenlik kameralarının kent güvenlik yönetimi sistemine entegrasyonu, uyuşturucu ve uyarıcı maddelerle mücadele, öğrencilerin okul servisleriyle güvenli bir şekilde taşınması gibi konular başta olmak üzere, 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı ikinci yarısı için bütün ayrıntılar ele alındı.

Kaymakam Çiçek başkanlığındaki toplantıya; Milas Belediye Başkan Yardımcısı Faik Karagöz, AK Parti Milas İlçe Başkanı Fahri Acar, Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, Milas İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Hayrettin Fidan, İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Tunahan Bayram, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, kamu kurum ve kuruluşlar amirleri ile mahalle muhtarları ve okul müdürleri katıldı.

Eğitim-Öğretim Yılı’nın ikinci yarısının da hiçbir sorun yaşanmaması için tüm kurumların ve ilgililerin işbirliği içerisinde çalışması gerektiğini belirten Kaymakam Çiçek; “Geleceğimizin teminatı yavrularımızın güvenli ve sağlıklı bir şekilde eğitim görmeleri için bu işbirliği şart. Dolayısıyla tüm kurumlar kendi üzerlerine düşen görevlere azami dikkat göstermeliler” dedi.

İkinci dönemde eğitim görecek öğrenci sayısı, okulların fiziki durumu, taşımalı eğitimdeki son durum ile ilgili detayların paylaşıldığı toplantıda; okul müdürleri, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma görevlileri de, alınan/alınacak olan güvenlik önlemleri konusunda bilgi paylaşımında bulundular.

Öte yandan ilçemizdeki genel güvenlik konusunda yürütülecek hizmetler, alınacak tedbirler ve yapılacak çalışmaların görüşüldüğü toplantıda ayrıca, güvenlik konusunda ilgili kurumlar kendi kurumlarında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdiler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500