Advert
Advert
Advert

EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI İKİNCİ DÖNEM MESAJI…

EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI İKİNCİ DÖNEM MESAJI…
Bu içerik 1744 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci 2017 – 2018 Eğitim-Öğretim yılı ikinci döneminin huzur ve başarılı geçmesini temenni ettiği bir mesaj yayınladı.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci’nin mesajı şöyle; “2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı 2. Döneminin huzur içerisinde ve başarılı geçmesini, tüm çocuklarımız için sağlık ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum.

Eğitim camiası olarak görevimiz “Ya İstiklal, Ya ölüm” düsturuyla kurulmuş ülkemizin ve cumhuriyetimizin her alanda gelişmesi, muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkması için başarılı, kendinden emin, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan; sağlıklı, başarılı ve mutlu insanlar yetiştirmektir. Bu manada ilimizde 12.273 öğretmenimizle, 150.687 öğrencimize mutlu bir gelecek sunmanın gayreti içerisindeyiz. Öğrencilerimizi bilimsel anlamda yetiştirirken, özgüveni yüksek bilişsel, sosyal, ahlaki, duygusal ve dilsel gelişimlerini destekleyerek sosyalleşmelerine katkı sağlamak, olumsuz ortamlardan uzak tutmak ve kötü alışkanlıklar edinmelerini önlemek çabası içerisindeyiz. Bu kapsamda üniversitelerimizle, yerel ve ulusal ajanslarla, eğitime katkı sunmak isteyen sivil toplum kuruluşlarımızla, diğer kamu kurumlarımız, belediyelerimiz ve değerli basın kuruluşlarımızla iş birliği ve iletişim halinde bulunuyoruz.  Milli Eğitim Temel Kanunu ve ilgili mevzuat çerçevesinde eğitim ve öğretim konusunda sözü, fikri ve çabası olan herkese kapımız açıktır.

Okullarımızda eğitim öğretim faaliyetleri devam ederken çocuklarımıza sağlıklı ve güvenli bir ortam sunmak adına sürekli bir gayret içerisindeyiz. Okul güvenlik kameraları sık sık kontrol edilmekte, okullarımıza özel güvenlik personeli görevlendirilmekte, bize ulaşan şikayet ve talepler en hızlı biçimde çözümlenmekte ve cevaplanmaktadır.

 Eğitim kurumlarımızın fiziki koşullarının iyileştirilmesi, ikili eğitimin kaldırılması, zorunlu okul öncesi eğitime geçiş çalışmaları aralıksız sürdürülmektedir.  2018 yılı ilimiz eğitim kurumlarının fiziki mekanlarının geliştirilmesi açısından benzeri olmayan yoğunlukta geçecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim-öğretim döneminin başarılı ve huzur dolu geçmesini temenni ediyor, saygılar sunuyorum.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500