Advert
Advert
Advert

FATİH İLKOKULU’NDA FARKLI BİR TATİL PROJESİ…

FATİH İLKOKULU’NDA FARKLI BİR TATİL PROJESİ…
Bu içerik 2056 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın yarıyıl tatili için öğrenci ve öğretmenlere tavsiyeleri Fatih İlkokulu'nda karşılık buldu.

Ödev, okulda öğrenilen bilgilerin kalıcılığını sağlamak için sürekli tekrarlanan bir araç olarak görülmekte. Bilgiler tekrar edilmedikçe unutulur endişesiyle ve çocuklar bilgiyi ne kadar tekrar ederlerse o kadar iyi öğrenirler diye okulda geçirdikleri süre kadar evde ödevlerle boğuşuyorlar. Çocuklar zaten okulda tüm bir günü yeni bilgiler öğrenerek ve yorularak geçirmekteler. Eve geldiklerinde ise rahatlamaya ve biraz boş zaman/ hobi zamanı geçirmeye hakları olduğu görmezden gelinerek ağır ödevler altında ezilmekteler.

Bakanın tavsiyeleri bir hızır gibi yetişti öğrencilere...

Öğretmenimiz Özlem İnceoğlu, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın tavsiyelerinden yola çıkarak pedagojik ve bir o kadar da işin içine değerler eğitimini de katan farklı bir ödevlendirme yaptı. “Kuzucuklarıma tatil ödevlerim” başlıklı projede; ‘Bir yaşlıya yardım et’, ‘Sokak hayvanı besle’, ‘Bir sabah kahvaltıyı sen hazırla’, ‘Sandalye ve battaniye ile evde ev yap ve içinde kitap oku’, ‘Sahanda yumurta kırmayı öğren ve yap’, ‘Ailenle bir akrabanı ziyaret et’ ve ‘İki fıkra iki bilmece öğren.’

Ödev amacına ulaştı...     

Öğrenciler severek yaptıkları ve yaparken de hayata dair kazanımlar elde ettikleri çalışmalarını fotoğraf ve videolarla sergileyerek farklı bir ödev anlayışına imza attılar. Fotoğrafları öğretmenlerine gönderen öğrenciler, öğretmenlerinden hem takdir, hem de teşekkür aldılar. Fatih İlkokulu öğretmenlerinden Özlem İnceoğlu ise uyguladığı farklı projenin, çocukları geleceğe hazırlamak, bazı kazanımlar ve duyguların zaman geçirmeden öğretilmesi ve hatırlatılması amacını taşıdığını söyledi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500