Advert
Advert
Advert

OKULLARDA TADİLAT ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR…

OKULLARDA TADİLAT ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR…
Bu içerik 779 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Belediyesi, yarıyıl tatilinde ilçedeki okullarda yaptığı tadilat çalışmalarına hız verdi. Okullar için her yıl bütçesinden önemli bir kaynak ayıran Milas Belediyesi, öğrenciler tatil yaparken okullardaki eksikleri tamamlamak için çalışıyor. Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, okulların fiziki şartlarının iyileştirilmesi için çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Milas Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Acil Hizmet Birimi ekipleri, öğrencilerin yarıyıl tatilinden sonra eksikleri tamamlanmış, tadilatları yapılmış olarak okullarında ders başı yapabilmeleri için yoğun bir çalışma başlattı. Yıl boyunca başta boya-badana olmak üzere, sıhhi tesisat onarımı, bahçe duvarı yapımı, tuvalet onarımı, oyun sahası düzenlemesi, kantin yapımı gibi pek çok konuda okullara destek veren Milas Belediyesi, yarıyıl tatilini de Güllük ve Ören mahallesindeki okullarında bakım ve onarımları için fırsat olarak kullandı. Yarıyıl tatilinde Ören Ortaokulu’nun yetersiz kalan kantini için çalışma yapıyor ve bu anlamda okul binasının kantinini baştan aşağı yeniliyor.

Acil Hizmet Birimi ekipleri ayrıca Güllük Anaokulu’nu da baştan aşağı yeniliyor. İç ve dış cephe boyaları, taban ve duvarlara ahşap kaplamalar ve çatı tadilatı gibi birçok iş bir arada yürütülüyor. Ekipler, çocuklar eğitim öğretim yılının ikinci yarısına eksiklikleri giderilmiş, tamamen tadilat görmüş sınıflarda eğitim görmeleri için yoğun çaba sarf ediyor. 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500