Advert
Advert
Advert

ŞAMPİYONLAR SELİMİYE’DE HEYECANLI ANLAR YAŞATTI…

ŞAMPİYONLAR SELİMİYE’DE HEYECANLI ANLAR YAŞATTI…
Bu içerik 1132 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İlçemize bağlı Selimiye Mahallesi’nde düzenlenen deve güreşlerine vatandaşların ilgisi fazla oldu…  Yapılan güreşlerde şampiyon develer nefesleri keserken, yine güreş severlere heyecanlı anlar yaşattılar…

Selimiye Deveciler Derneği tarafından düzenlenen güreşlere Ege ve Akdeniz bölgesinden 100 deve Selimiye Arena’da boy gösterdi. Havanın yazdan kalma bir gün olmasını fırsat bilen güreş severler güreş alanını doldurdu. Kimileri sadece arenadaki güreşleri izlerken, bazı vatandaşlar da aileleri ile birlikte piknik yaparak heyecanlı anlar yaşadı.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ve Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat himayesinde düzenlenen deve güreşlerine, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Başkan Yardımcıları Faik Karagöz, Zeynep Mat, Belediye Meclis Üyeleri, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Suat Özcan ve yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi adına düzenlenen güreşlerin ardından kazanan deve sahiplerine kupaları tertip komitesi üyesi İbrahim Evgeç tarafından takdim edildi. Milas Belediyesi adına düzenlenen güreşler sonrası sahaya gelen Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; “Bu güzel havada sizlerle olmaktan son derece mutluyuz. Selimiye sahamızda güzel güreşler yapılıyor. Bu organizasyona emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yörük geleneğinin ve deve güreşlerinin amacı işte budur. Bir birimize daha fazla kenetlenmemiz gereken bu günlerde bizlere bu ortamda toplayan bu güzel geleneği hep beraber yaşatacağız” dedi.

Konuşmasında Zeytin Dalı Operasyonu’na da değinen Başkan Tokat; “Biliyorsunuz ordumuz şu anda Zeytin Dalı Operasyonu için sınır ötesinde. Mehmetçiğimiz ülkemizin birlik ve selameti için terörsüz ve barış dolu bir Dünya için büyük bir çaba içerisinde. Ben Mehmetçiğimizin ve ordumuzun başarılı olacağından kuşku duymuyorum. Bizim artık huzura ve sükunete ihtiyacımız var. Allah hepsine yar ve yardımcı olsun. Şehitlerimize Allahtan rahmet, yaralılarımıza acil şifa diliyorum” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500