Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

BİR TAVUK ALIP KULÜBESİNİN YOLUNU TUTUYOR…

BİR TAVUK ALIP KULÜBESİNİN YOLUNU TUTUYOR…
Bu içerik 4952 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İlçemizde Menteşe Caddesi üzerinde yer alan bir tavukçunun, günlük müdavimlerinden biri, oldukça sevimli bir köpek… Her gün tavukçuya uğrayan sevimli köpeği işletme sahibi Erol Aktaş bir bütün tavukla ödüllendiriyor…

Yıllardır hiç aksatmadan her gün işletmeye uğrayan ve işyerinin karşısında bekleyen sevimli köpek, adeta işyerinin maskotu haline gelmiş. Çevredeki esnafın da büyük bir dikkatle takip ettiği sevimli hayvan, işyerinin karşısında sessizce bekliyor, işletme sahibi Erol Aktaş’ın verdiği bir bütün tavuğu aldıktan sonra yine sessizce oradan ayrılıp, Hacıilyas Mahallesi’ndeki kulübesinin yolunu tutuyor.

İşletme sahibi Erol Aktaş, kendisinin tam bir hayvan sever olduğunu, her gün farklı sokak hayvanlarına da yiyecek temin ettiğini belirterek; “Bizim kadar onların da yaşam hakları bulunuyor. Unutmayalım ki bu dünya hepimize yeter!

Çok sadık bir dost olarak gördüğümüz bu köpek yıllardır işletmemizin önüne gelir, bekler. Başlangıçta küçük parçalar veriyorduk, sonra bir gün takip ettim. Ağzındaki tavukla caddelerden geçerek kulübesine gidiyor. Birkaç defa böyle takip ettim, baktım ki son derece zararsız, üstelik kısırlaştırılmış olduğundan yavruları yok yani tek başına yaşıyor. Biz de onu alıştırdık ve her gün gelip bizden bir bütün tavuğu alıp gider.

Çevredeki esnaf arkadaşlarımızın da dikkatini çeken bu sevimli hayvanın geleceği saati inanın dört gözle bekler olduk. Bazen gelmediği oluyor. Meraklanıyoruz, hatta gidip kulübesini kontrol ediyoruz. Onun rızkı günde bir bütün tavuk ve Yüce Rabbim onun rızkını bizim aracılığımızla gönderiyor” diyerek, paylaşmanın çok farklı bir duygu olduğuna dikkat çekiyor.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Yagmur     0000-00-00 Bizim Lis veris yPtimiz yerin boyle fedaker olmasi cok hosima gitti teske herkes boyle olsa
Alper     0000-00-00 Helal olsun sana
Deniz     0000-00-00 Aynı şekilde hacı ilyas ta anbar kahvesinin karşısında var. Tavuğunun sahibi her sabah ve her aksam olmak üzere günde 2 kere mahallenin tüm kedi ve köpeklerini besliyor. Hemde çevreyi kirletmeden