Advert
Advert
Advert

YÖRÜK TÜRKMENLER’DEN BİR DİZİ ZİYARET…

YÖRÜK TÜRKMENLER’DEN BİR DİZİ ZİYARET…
Bu içerik 846 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Yörük-Türkmen Kültür Derneği Başkanı Mevlüt Kiriş ve yönetim kurulu üyeleri, olağan genel kurullarının ardından ilçemizde kurum-kuruluş, dernek ve sivil toplum kuruluşlarına yönelik ziyaretlerini sürdürüyorlar…

Gerçekleştirilen olağan genel kurul sonrası yeniden dernek başkanlığına seçilen Mevlüt Kiriş ve oluşan yeni yönetim kurulu, genel kurul sonrasında başlattıkları ziyaretleri sürdürüyorlar. Yörükler, Milas Kaymakamı Eren Arslan ile başlattıkları ziyaretler kapsamında bugüne kadar birçok resmi kurumu ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederken, son olarak Milas İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Hayrettin Fidan, Milas Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş ve Milas Vergi Dairesi Müdürü Mehmet Raci Usta’yı ziyaret ettiler.

Binbaşı Fidan’a anlamlı bir hediye…

Milas Yörük-Türkmen Kültür Derneği yöneticileri, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Fidan’a, çok anlamlı bir hediye takdim ettiler. Türk ordusunun Suriye topraklarında, sınır güvenliğimizi sağlama adına başlattıkları operasyon nedeniyle, Binbaşı Fidan’ın nezdinde askerimize başarılar dileyen Dernek Başkanı Kiriş, şehidimiz için de başsağlığı dileyerek; derneğin 2018 yılı takvimi, Sarı Yağlık ve bir de Türk Bayrağı takdim ettiler.

Şanlı ayyıldızlı bayrağımızı öperek teslim alan Binbaşı Hayrettin Fidan, hem ziyaret, hem de hediyeler için teşekkür ederken, özellikle bayrak hediyesine çok duygulandığını ifade etti.

Milas Yörük-Türkmen Kültür Derneği yöneticileri, Binbaşı Fidan’ın ardından Milas Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş ve Milas Vergi Dairesi Müdürü Mehmet Raci Usta’yı ziyaret ederek, hem derneğin önümüzdeki dönem çalışmaları hakkında bilgi aktardılar, hem de beraberinde getirdikleri hediyeleri takdim ettiler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500