Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

PERİYODİK KONTROL İÇİN PROTOKOL İMZALANDI…

PERİYODİK KONTROL İÇİN PROTOKOL İMZALANDI…
Bu içerik 1008 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Belediyesi, 24 Haziran 2015 Tarih ve 29396 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Asansör İşletme, Bakım ve Periyodik Kontrol Yönetmeliği” hükümleri gereğince Milas ilçe sınırları içinde yer alan asansörlerin tescil ve periyodik kontrolleri için, TMOOB Makine Mühendisleri Odası Asansör Kontrol Merkezi ile 2 yıllık protokol imzaladı.

Başkanlık makam odasında Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ve TMOOB Makine Mühendisleri Odası Asansör Kontrol Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Sarıca arasında imzalanan protokol törenine,  MMO Denizli Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Harun Kemal Öztürk, MMO Milas İlçe Temsilciliği Yürütme Kurulu Başkanı Veli Önder, MMO Milas İlçe Temsilciliği Yürütme Kurulu Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Mehmet Günlük, MMO Milas İlçe Temsilciliği Yürütme Kurulu Üyeleri Serap Türker, Mustafa Alver ve Milas Belediyesi Elektrik – Elektronik Mühendisi Reşat Kayaş katıldı.

İmzalanan protokolün ardından açıklama yapan TMOOB Makine Mühendisleri Odası Asansör Kontrol Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Sarıca; “A tipi muayene kuruluşu olan TMOOB Makine Mühendisleri Odası Asansör Kontrol Merkezi tarafından ilçe sınırları içerisindeki asansörler kontrol edilecek olup, güvensiz olduğu tespit edilen asansörler periyodik kontrol raporunun bina sorumlusuna iletildiği tarihten itibaren 30 (otuz) gün sonra yapılacak takip kontrolü neticesinde güvenli hale getirilmediği belirlenen asansörler, Yönetmeliğe uygun hale getirilene kadar Milas Belediyesi tarafından mühürlenerek hizmetten men edilecek” dedi. 

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ise; “Halkımızın can güvenliği için TMOOB Makine Mühendisleri Odası Asansör Kontrol Merkezi ile 2 yıllık protokol imzaladık.  Milas Belediyesi olarak vatandaşımızın güvenliği ile ilgili bu tür konulara özen gösteriyoruz. 2018 yılı itibariyle denetimlerimiz sıklaşacak. Bu nedenle İlçe genelinde asansörlü binalarda bulunan yöneticilerin ve kat maliklerinin can ve mal güvenliği acısından konuyla ilgili gerekli duyarlılığı göstermeleri gerekmekte” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Hasan     0000-00-00 Doğalgaz istiyoruz nefes alınmıyor dışarda akşamları