Advert
Advert
Advert

ÖLÜMÜNÜN 25’NCİ YILINDA SEVGİ VE ÖZLEMLE…

ÖLÜMÜNÜN 25’NCİ YILINDA SEVGİ VE ÖZLEMLE…
Bu içerik 894 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Hain bir terör saldırısında hayatını kaybeden usta gazeteci Uğur Mumcu, ölümünün 25’nci yıldönümünde CHP Milas İlçe Gençlik Kolları tarafından düzenlenen çeşitli etkinliklerle anılıyor… Atapark’ta, anısına dikilen ağacın çevresine karanfiller konulan Mumcu için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu…

24 Ocak 1993 tarihinde, evinin önünde aracına konulan bombanın patlatılmasıyla hayatını kaybeden usta gazeteci Uğur Mumcu, ölümün 25’nci yıldönümünde, yurt genelinde olduğu gibi ilçemizde de çeşitli etkinliklerle anılıyor.

Hain bir terör saldırısına kurban giden Mumcu için CHP Milas İlçe Gençlik Kolları, bir anma programı düzenledi. Atapark’ta, anısına dikilen ağacın çevresini karanfillerle donatan CHP’liler, saygı duruşu bulunup İstiklal Marşımızı okudular.

Tüm demokrasi şehitlerimizi anıyoruz…

Atapark’ta düzenlenen törende konuşan CHP Milas İlçe Başkanı Suat Özcan, ‘Aydınlanma ve Demokrasi’ haftasında sadece Uğur Mumcu’yu değil, tüm demokrasi şehitlerini andıklarını belirterek; “Bugün belki onların olmasını istediği şartlardaki bir ülkede yaşamıyoruz ancak onlar gibi düşünenlerin sayısı da her geçen gün artıyor. Her yıl büyük bir özlem, sevgi ve saygıyla andığımız Uğur Mumcu, Bahriye Üçok, Ahmet Taner Kışlalı ve daha nice ülkemizin aydın insanlarının yanı sıra bugün ordumuz, Türk Silahlı Kuvvetleri yani Mehmetçiklerimiz Suriye topraklarında, ‘Zeytindalı’ adı verilen bir operasyon yürütüyorlar. Televizyonlardan öğrendiğimize göre şehitlerimiz var. Buradan tüm şehitlerimizi bir kez daha minnet ve şükranla anıyoruz” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından tüm katılımcılar, ellerindeki karanfilleri Uğur Mumcu anısına dikilen ağacın çevresine bırakırken, bu akşam (24.01.2018) saat 19.30’da Milas Belediyesi Prof. Dr. Aşkıdil Akarca Kültür Merkezi’nde de Uğur Mumcu ile ilgili etkinliğin yapılacağı duyuruldu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500