Advert
Advert
Advert

MGC, MUMCU’YU ANDI…

MGC, MUMCU’YU ANDI…
Bu içerik 890 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut, “Laik, demokratik ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin yılmaz savunucusu, gazeteci- yazar Uğur Mumcu'yu aramızdan ayrılışının 25. yıl dönümünde bir kez daha özlemle anıyoruz” dedi.

Muğla Gazeteciler Cemiyeti (MGC) Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Akbulut, 1993 yılında katledilen Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu’nun aramızdan ayrılışının 25. yılı nedeniyle bir anma mesajı yayınladı.

Başkan Akbulut mesajında, “Laik, demokratik ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin yılmaz savunucusu, gazeteci- yazar Uğur Mumcu'yu aramızdan ayrılışının 25. yıl dönümünde bir kez daha özlemle anıyoruz” dedi.

Mumcu’nun, Cumhuriyet'in sesi olduğunu savunan Başkan Süleyman Akbulut, “Uğur Mumcu, yaşamını toplumun gerçekleri öğrenmesine adamış; Türk milletinin aydınlanması, laik, demokratik ve tam bağımsız bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti için mücadele vermiştir. Özgürlüğün simgesi, Cumhuriyet'in sesi olan Mumcu, Kuvayı Milliye ruhuyla yaşayan, yüreği yurt sevgisiyle dolu Türkiye'nin kaybettiği en büyük değerlerden birisidir. Mumcu’nun aydınlık fikirleri, savunduğu ve inandığı değerler, laik Türk milletinin aklında ve yüreğinde sonsuza dek var olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, başarılı çalışmalarıyla Türk halkında derin izler bırakan yurtsever, cesur ve aydınlık kalem, Cumhuriyeti, bağımsızlığı, özgürlüğü ve hukukun üstünlüğünü savunan Uğur Mumcu'yu 25. ölüm yıl dönümünde saygı ve özlemle anıyorum." ifadelerine yer verdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500