Advert
Advert
Advert

ÖĞRENCİLERE TEMEL DİL BİLGİSİ SEMİNERİ…

ÖĞRENCİLERE TEMEL DİL BİLGİSİ SEMİNERİ…
Bu içerik 1001 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Öğr. Gör. Mehmet Abi, Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi 10. 11. ve 12. sınıf yabancı dil öğrencilerine, yabancı dil öğreniminde sıklıkla yapılan yanlışlar, verimli çalışma yöntemleri ve yabancıl dil eğitiminde kariyer basamakları konu bir seminer verdi…

İki oturumda Öğr. Gör. Mehmet Abi tarafından verilen seminerde; yabancı dil öğreniminde sıklıkla yapılan yanlışlar, verimli çalışma yöntemleri ve yabancıl dil eğitiminde kariyer basamakları konuları ele alındı. Öğrencilere ayrıca, öğrencilerin dört temel dil becerileri, dilbilgisi ve kelime bilgilerini geliştirmek için kullanabilecekleri öğrenme stratejileri hakkında örnekler verildi.

Çoğunlukla soru cevap şeklinde yapılan seminerde öğrencilere, başarı kavramı ve potansiyeli kullanma konusunda açıklamalarda bulunan Öğr. Gör. Abi, öğleden sonra yapılan ve tüm 12. Sınıfların katılımıyla gerçekleşen oturumda ise sınavlara hazırlanan öğrenciler ile motivasyon üzerine bilgi aktardı.

Oyunlaştırma teorisi kapsamında Digital oyunların hayatımızdaki rolleri ve etkilerinden bahseden Mehmet Abi, oyunların nasıl tasarlandığı ve insanları nasıl daha bağımlı hale getirdiğini örneklerle anlatı.

Oyunlarda kullanılan “oynanılabilir” ve “oynanamaz” karakterlerin özellikleri ile gerçek hayat arasındaki bağlantılardan bahseden Öğr. Gör. Abi, bu bağlamda insanların anlamlı hedefler seçmesi ve kendi rollerini hedeflerine göre belirlemesi gerekliliği üzerinde durdu. Kitap okuma ve düzenli çalışmanın önemi vurgulanırken, ergenlik döneminde karşılaşılan problemler ve aile içi çatışmanın tarihsel süreçleri teknolojik gelişmeler örneklendirildi.

Uyku düzeni, dikkat dağınıklığı ve belirlenecek hedefler için uygulanacak çalışma stillerinin neler olması gerektiğini öğrencilerle tartışan Abi, lise dönemlerinde hayatı algılayış üzerine tecrübeler aktarılıp olası yapılabilecek yanlışlar ve pişmanlıklarla baş edebilme tavşan kaplumbağa hikâyesi üzerinden paylaştı.

Seminerin sonunda Dr. Mete Ersoy Müdürü Ali Aktaş, okullarında düzenlediği seminer sebebiyle Öğretim Görevlisi Ali Abi'ye çiçek taktim etti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500