Advert
Advert
Advert

HASTANENİN İSTİNAT DUVARI, YAĞIŞLARA DAYANAMADI…

HASTANENİN İSTİNAT DUVARI, YAĞIŞLARA DAYANAMADI…
Bu içerik 4029 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Uzun bir süre kurak geçen kış mevsimi, beraberinde birçok sorunu gündeme getirirken, son günlerde yağan aşırı yağmur da farklı sorunlara yol açtı… Şiddetli yağış sonrası 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi personelinin otopark alanı olarak kullandığı bölümdeki istinat duvarı çöktü… Olayın gece olması, olası can ve mal kaybının önüne geçti…

Bölgemizdeki aşırı yağışlar, özellikle tarımsal faaliyetlerindeki çiftçiyi sevindirirken, uzun zaman kurak geçen kış aylarında, barajlardaki su miktarının da istenilen seviyeye ulaşmasa da, yağışlarla birlikte bir miktar su seviyesinin yükselmesi sevindirici bir gelişme olarak görüldü ancak aşırı yağışlar beraberinde farklı sorunları getirdi.

Dün akşam yağan aşırı yağış, 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi’ni çevreleyen istinat duvarının bir bölümünün yıkılmasına neden olurken, olayın mesai saatleri sonrasında yaşanması, olası can ve mal kaybının önüne geçti.

Sabahın ilk ışıklarında yıkılan bölgede Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Tarık Çubukçuoğlu ve İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri incelemelerde bulundu. Yapılan incelemenin ardından hastaneyi çevreleyen ve geçmiş yıllarda ilkel şartlarla yapılmış olan duvarın tamamen yıkılıp, otopark alanı iptal edilerek, bölgenin yeşil alana dönüştürülmesi kararlaştırıldı.

Yıkılan alan ağaçlandırılacak…

Hastaneyi çevreleyen istinat duvarının yıkılarak, yeniden duvar örüleceğini belirten 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi Başhekimi Çubukçuoğlu; “Duvarın yıkılmasının ardından bölgede düzenleme çalışması yapılacak ve alan, ağaçlandırılacak” diyerek, yapılacak çevre düzenlemesiyle görünümün de modern bir hale dönüşeceğini söyledi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
AA     2018-01-19 DOLDURUP DA YAPARSANIZ GÖÇER TABİ.