Advert
Advert
Advert

SABANCI YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ…

SABANCI YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ…
Bu içerik 1888 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Bakkallar ve Tekel Bayileri Esnaf Odası, 15. Olağan Genel Kurulu Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi… Genel kurulda mevcut Başkan Özay Sabancı üyelerin oyunu alarak yeniden başkanlığa seçilip güven tazeledi…

Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda gerçekleşen genel kurula Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Belediye Başkan Yardımcısı Faik Karagöz, AKP’li Belediye Meclis Üyesi Levent Akyer, CHP Milas İlçe Başkanı Suat Özcan, AKP Milas İlçe Başkanı Fahri Acar, MHP Milas İlçe Başkanı Sinan Yılmaz, TARİŞ S.S. 153 Nolu Milas Zeytin ve Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Kamil Gül, Milas Süt Üreticileri Birliği Başkanı Ali İhsan Gezgin, Süt Üreticileri Birliği Başkan Yardımcısı Nurettin Pinar, yakın ilçelerin oda başkanları, siyasi parti yönetim kurulu üyeleri, bazı mahalle muhtarları ve oda üyeleri katıldı.

Genel kurul, divan başkanlığına Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Şükrü Ayyıldız, başkan vekilliğine Salih Şen, yardımcılığa Kevser Çakar, Sabri Demirtaş ve Devran Karabulut’un seçilmesiyle başladı.

Gündemin okunması ve oylanmasının ardından Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşımızın okunmasıyla devam eden genel kurul; Başkanlık divanına tutanakların imzalanma yetkisinin verilmesi, önceki dönem faaliyet ve denetim raporlarının okunması ve ibra edilmesi, bilanço gelir-gider raporlarının okunması ve ibra edilmesi, yeni dönem çalışma programının okunması ve tahmini bütçenin okunup oylanması, aylık ücretlerin, huzur hakları, yolluk ve konaklama ücretlerinin tespit edilmesi, odanın taşınır-taşınmaz mallarının alınıp-satılmasına, gerektiği yerlerden borç alınmasına ilişkin oluşacak yönetime yetki verilmesine ve son olarak da dilek ve temenniler bölümüne geçildi.

Genel kurulda söz alan Oda Başkanı Özay Sabancı tüm katılımcılara ‘genel kurulumuza hoşgeldiniz’ diyerek; “Bundan 4 yıl önce bu göreve siz değerli üyelerimiz bizleri layık gördünüz. Bizde bu teslim aldığımız bayrağı en iyi şekilde temsil etmek ve sizlere daha iyi hizmet edebilmek amacıyla ve daha yükseklere çıkarabilmek için siz üyelerimizden aldıklarımız desteklerle tüm ekibimizle birlikte var gücümüzle mücadele ettik. 4 yıl önce bu kürsüde verdiğimiz sözleri tek tek yerine getirmeye çalıştık ve bazı eksikliklerimiz oldu. Söz verdiğimiz gibi yılda en az 2 defa tüm üyelerimizin yanına giderek birlikte birebir sorunlarını dinlemek için toplantılar gerçekleştirdik. Onların eksikliklerini ve sıkıntılarının çözüme kavuşması için talepleri hep ilgili makamlara bildirdik ve yine 65 yaş üstü olan üyelerimize basit usulde yüzde 50 indirimleri sağladık. Yönetimimle ilk toplantımızda bir planlama yaptık ve bir yıl oturum ücreti almayalım, bunu odaya bağışlayalım ve hem odaya tadilat yaparız hem de bir nevi rahatlarız dedik. Yine siz meslektaşlarımızın zaman kaybı olmadan TPDK süre uzatım işlemlerine Odamız tarafından yardımcı olduk. Önceki yıllarda sicil işlemleri için bilindiği gibi Muğla’ya gidiliyor ya da haftada bir gün sicil odamıza geliyordu. Bu durumda Odalar Birliği Başkanımız Sayın Şükrü Ayyıldız ile konuşarak odamıza online sistem kurarak, odamıza her gün mesai saatleri içinde sizlere hizmet vermekteyiz. Aynı zamanda önceki yıllarda noterden 60-70 TL. ödeyerek aldığımız imza sirkülerine gerekli yetkileri alarak sadece üyelerimiz almak kaydıyla 26 TL. karşılığında odamızdan hizmet vermeye başladık. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Sözlerime burada son verirken, sabırla beni dinlediğiniz için siz değerli misafirlerimize, üyelerimize teşekkür ederim” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından odada hizmet vermiş eski yönetim kurulu başkanlarına ve bazı yönetim kurulu üyelerine birer teşekkür plaketi verilmesinin ardından oy verme işlemine geçildi. Tek liste halinde gerçekleşen genel kurulda yeniden başkanlığa aday olan Özay Sabancı üyelerin oyunu alarak yeniden güven tazeledi.

15. Olağan Genel Kurul sonunda, Milas Bakkallar ve Tekel Bayileri Esnaf Odası’nın yeni yönetimi şu isimlerden oluştu; Özay Sabancı (Başkan), Neşet Pırnaz, Derya Tosun, İlhami Yüksel, Ömür Paskal, Baykan Çetin, Mustafa Akar.

Denetim Kurulu Üyeleri: Erdal Çildir, Hanife Yılmaz, Gülşade Korkmaz.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500