Advert
Advert
Advert

BAŞKANA DEVE GÜREŞİ DAVETİ…

BAŞKANA DEVE GÜREŞİ DAVETİ…
Bu içerik 782 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı makamında ziyaret ederek, bu yıl 18’ncisi düzenlenecek deve güreşleri festivaline davet etti.

Yatağan Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bölgenin en çekişmeli güreşlerine sahne olan Yatağan deve güreşlerinin, 18.’si bu yıl 21 Ocak tarihinde gerçekleştirilecek. Yatağan Orman Kavşak Sahası’nda düzenlenecek güreşler, her yıl olduğu gibi yine halka açık ve ücretsiz olacak.

Düzenleyecekleri deve güreşlerine Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı da davet eden ve Ege, Marmara ve Akdeniz bölgelerinden 150 devenin güreşlere katılacağını belirten Yatağan Belediye Başkanı H.Haşmet Işık; “geleneksel hale getirdiğimiz ve atalarımızın mirası olan Yörük kültürünü yaşatmaya devam edeceğiz.  Yatağan güreşleri artık marka oldu.  Güreşler örf ve adetlerimizin yaşatılmasının yanı sıra ekonomik ve kültürel açıdan da önem taşıyor.  Ege Bölgesi’nin en ilgi çeken güreşlerini tertip ediyoruz. Vatandaşlarımız çok ilgi gösteriyor. Havanın güzel olması durumunda, güreşlerimiz yine çok görkemli geçecektir. Hazırlıklarımız tamam. Milas Belediye Başkanımız Muhammet Tokat ve tüm Milas halkını güreşlerimize bekliyoruz” dedi. 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500