Advert
Advert
Advert

İYİ PARTİ’NİN MİLAS KADROSU VATANDAŞ KARŞISINDA…

İYİ PARTİ’NİN MİLAS KADROSU VATANDAŞ KARŞISINDA…
Bu içerik 6629 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Geçtiğimiz yıl Ekim ayında kuruluşlarını tamamlayarak ülke genelinde örgütlenme çalışmalarını sürdüren İyi Parti, Muğla İl Başkanı olarak İncilay Gezgin Şekerdağ’ın atanmasının ardından ilçelerde de teşkilatlanma çalışmalarına devam ediyor… Partinin Milas İlçe Başkanlığı’na atanan Mehmet Çayırlı, düzenledikleri bir toplantı ile oluşturulan ilçe yönetimini vatandaşlara tanıttı…

Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan etkinlik, hazırlanan video gösterimi ve Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’nin yer aldığı yine video gösterimi ile sürdü.

Gecenin açılış konuşmasını yapan ilçe başkanlığına atanan Mehmet Çayırlı, bir parti teşkilatını kurmanın zorluklarına dikkat çekerek; “Değerli dava arkadaşlarım, bu yönetim kurulunu oluştururken tıpkı evlilik müessesesinde olduğu gibi ‘3 S’ kuralını yani sevgi-saygı ve sadakat gibi üçlü saç ayağını dikkate alan ana kriterlerde olduğu gibi saygınlık-ekonomi-zaman-kariyer-vizyon-misyon gibi alt kriterler doğrultusunda hazırladım. Yine ayrıca bir başka kriter olarak her düşünceye sahip olan milliyetçi, demokratik, merkez sağ, muhafazakar, ülkücü, Atatürkçü gibi her düşünceye sahip bir yönetim oluşturduk. Bu yönetimi oluştururken şuna dikkat ettim. Siyasette cesaretli olanların yanında saygın, dürüst, ahlaklı, haramı-helalı dikkate alan, ticareti ve yaşam tarzı ile örnek kişilerden oluşması gerektiğini düşündüğüm için öncelikle Milas’ta, sonrasında Muğla’da ve en sonunda da Türkiye’de temiz siyaset anlayışını getirmek için, siyasi geçmişleri olanlardan ziyade kişilikleri ön planda olacak şekilde bir yönetim kurulu oluşturdum” dedi.

Hizmet binalarının yaklaşık 10-15 gün içerisinde hazırlanacağını ifade eden Çayırlı; “Hayalim şu ki, bu hizmet binasının açılış kandelasını Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’in açmasıdır. Bu anlamda başta Sayın vekilim, Prof. Dr. Metin Ergun, Genel Merkez Kurucu Üyemiz Sayın Av. Sevin Çağlayan, Yerel Yönetimlerden sorumlu Kıymetli Başkanım Mehmet Tosun ve değerli İl Başkanım İncilay Gezgin Şekerdağ Hanımefendiden, Genel Başkanımızı Milas’ta açılışa getirilmesi hususunda girişimde bulunacaklarının sözünü almak istiyorum. Oluşturulan yönetim kurulunu önce Yüce Mevlama, sonra da sizlere emanet ediyorum. Ne mutlu Türk’üm diyene” diyerek, etkinliğe katılanlara teşekkür etti.

İyi Parti Milas İlçe Başkanı Mehmet Çayırlı’nın konuşmasının ardından partiye katılan bir grup vatandaşa rozet takılırken, rozet takma töreninin ardından; İyi Parti Yerel Yönetimlerden sorumlu Kurucu Üyesi Mehmet Tosun, Genel Merkez Kurucu Üyesi Av. Sevin Çağlayan ve eski Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun birer konuşma yaptılar.

Konuşmaların ardından İyi Parti Milas İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, anons edilerek Milaslılara tanıtıldı.

Oluşan yeni ilçe yönetim kurulu şöyle: Mehmet Çayırlı, Can Helvacıoğlu, Sibel Metin, Volkan Yalçınkaya, Pembe Sarı, Vural Bulut, Ayşe Tavaslı, Hidayet Kabaçam, Ahmet Yanıkoğlu, Yavuz Doğru, Özer Karadağ, Aylin Yıldırım Dikmen, Cömert Doğan, Erdal Kozak, Esin Öneş, Tacettin Yıldız, Zafer Korucu, Nazan Yakabaşı, Erol Aktay, Özcan Gül, Gönül Gümül, Recep Uzun, İsmail Doğruyol, Esma Akbay, Tayfun Göktaş, Mevlüt Korkmaz, Sultan Acar, Mehmet Bingöl, Serbülent Anıl, Necla Küçük, Gönül Altınöz, Fatma Aydın ve Ruşen Bilgin.

Etkinlik, günün anısına çekilen toplu fotoğraf ile son buldu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500