Advert
Advert
Advert

‘SÜPER’ BÜCÜRLERDEN MUHTEŞEM PERFORMANS…

‘SÜPER’ BÜCÜRLERDEN MUHTEŞEM PERFORMANS…
Bu içerik 1336 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Süper Dadım olarak da bilinen Özel Milas Anaokulu öğrencileri, önümüzdeki hafta sonunda başlayacak yarıyıl tatili öncesinde, hazırladıkları dönem sonu etkinliğiyle ebeveynlerinin karşısına çıktılar. Ayakta alkışlanan bücürler, boylarından büyük bir performans sergilediler.

Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda düzenlenen etkinliğin sunumu, okulun İngilizce Öğretmeni Ayşenur Karadayı tarafından yapılırken, düzenlenen etkinlikle ilgili kısa bir açıklama, okulun kurucu müdürü Nazlı Yıldız’dan geldi.

Yıldız, kuruluşundan bu yana her yıl iki ayrı dönem sonu etkinliğini öğretmen ve öğrencilerle birlikte gerçekleştirdiklerine dikkat çekerek; “Her zaman söylediğimiz gibi çocukları sıkıcı ders programlarından uzaklaştırmak, eğlenirken öğrenmelerini sağlamak, okulu daha eğlenceli bir hale getirmektir. Çünkü çocuklarımız önümüzdeki yıllarda daha yoğun bir eğitim programına başlayacaklar. Onları sıkmadan, okul hayatının ne kadar eğlenceli olduğunu, öğretmen ve arkadaşlarıyla bir arda yaşamanın, paylaşmanın ve bilgi edinmenin önemini bugünden aşılamaya çalışıyoruz.

Deneyimli, sevecen, becerikli bir öğretmen kadrosuyla çocuklarımızı güzel bir geleceğe hazırlamaya çalışıyoruz. Halkımızdan da aldığımız güzel tepkiler, bizleri daha da kamçılıyor. Yavrularını bizlere emanet eden değerli velilerimizin beklentilerine tüm okul kadrosu olarak cevap vermeye çalışıyoruz” diyerek etkinliğin hazırlanmasında emeği geçen tüm öğretmenlere teşekkür etti.

Bücürlerden olağanüstü performans…

Etkinlik, başta cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve vatanı için toprağa düşmüş tüm şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.

Programın sunucusu Ayşenur Karadayı, salondakilere seslenerek; “Yaslanın arkanıza… Geliyorlar… Karşınıza, kocaman yürekleri çocuklar, çalıştılar, çabaladılar, sizler için hazırlandılar” diyerek, çocukları yüreklendirecek moral alkışı istedi.

Öğretmenleri Gizem Mazı eşliğinde ‘Minik Düşler’ sınıfı, ‘Marakas’ adlı gösteriyle etkinliğe start verirken; öğretmenleri Meliha Turan eşliğinde ‘Uçan Balonlar’ sınıfı öğrencileri müzikli ront gösterisi, Merve Mersin’in öğrencileri ‘Parlayan Yıldızlar’ hareketli ront gösterisi, sınıf öğretmenleri Aslı Mert eşliğinde ‘Bal Arıları’ sınıfı öğrencileri tarafından sunulan ‘Kedi Ciğeri Yedi’ adlı skeç, Yeşim Şimşek’in öğrencileri okulun minik abi ve abları tarafından ‘Buğdayın ekmeğe dönüşümünü anlatan gösteri, öğretmenleri Ayşe Eylem’in eşliğinde ‘Elma Şekerleri’ adlı sınıf öğrencileri ‘Ben Kalender Meşrebim’ adlı şarkılı gösteriyle, salondan büyük alkış aldılar.

Resim Öğretmeni Gizem Keskin tarafından, öğrenciler arasında yapılan resim yarışmasında dereceye girenlere ödülleri takdim edilirken, okulun kurucusu Nazlı Yıldız ise, Resim Öğretmeni Gizem Keskin’e bir teşekkür plaketi verdi.

Ödül töreninin ardından; ‘Minik Düşler’, ‘Parlayan Yıldızlar’, ‘Neşeli Bulutlar’, ‘Uçan Balonlar’, ‘Elma Şekerleri’ ve ‘Bal Arıları’ sınıf öğrencileri, programın ikinci bölümündeki gösterilerini sundular.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500