Advert
Advert
Advert

BAŞKANDAN ÖZEL GECE…

BAŞKANDAN ÖZEL GECE…
Bu içerik 1140 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle, 12 Ocak 2018 Cuma günü akşam, basın mensuplarını eşleriyle birlikte, akşam yemeğinde ağırladı. Etkinliğe, sürpriz bir şekilde Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut da katıldı.

Tarihi Konak Lokantası’nda verilen akşam yemeğine; Başkan Tokat’ın yanı sıra Başkan Yardımcısı Faik Karagöz, Özel Kalem Müdürü Salim Tanış, Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut ve bazı cemiyet yönetim kurulu üyeleri, ilçemizdeki basın mensupları ve eşleri katıldı.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, yemekte yaptığı konuşmada, gazetecilik mesleğini birçok yönden takdir ederken, en fazla da insana okuma alışkanlığı kazandırması nedeniyle çok sevdiğini ve önemsediğini belirterek şunları söyledi:

“Her zaman ve her fırsatta belirttiğimi gibi bu mesleği yapanlar; doğru, tarafsız, objektif ve hızlı bir şekilde toplumu bilgilendiren bir görevi yerine getiriyorlar. Her koşulda bu mesleği icra edebilmek için yoğun bir emek harcıyorlar.

Her meslekte olduğu gibi gazetecilik mesleğini de farklı amaçlar için kullanan insanlar var. Onların derdi zaten gazetecilik yapmak değil. Kaldı ki gazetecilik sadece gazete çıkarmak, fotoğraf çekmek ya da haber yapmak değildir. Gazetecilik, aynı zamanda toplumu doğru bilgilendirmenin yanında ahlaklı bir şekilde bu görevi yapmaktır. Bu anlamda Milaslılar olarak bizler kendimizi şanslı hissediyoruz. Çünkü bu kentte gazetecilik yapanların büyük bir çoğunluğu bu mesleği ahlaklı bir şekilde icra ediyor. Öbür türlü yapılan işlerin de bizleri ne kadar yaraladığını sizler de görüyorsunuz.

Göreve geldiğimiz günden bu yana hep aynı şeyleri söylüyorum. Sizlerden yanlı, bizim lehimize işler yapmanızı istemedik, istemiyoruz. Sadece gördüğünüz, doğruluğundan emin olduğunuz ya da muhatabına teyit ettirerek konuyu değerlendirmenizi ve bu yönde eleştiriler yapmanızı bekliyoruz.

Bu akşam gerçekten büyük bir mutluluk içindeyim. Karşımda son derece nezih bir topluluk var. Bu da karşılıklı hoşgörü, anlayış, doğru zaman ve doğru yerde birlikte bu kent için bir şeyler yapan insanların bir arada olmasına imkân tanıyor. İşte bu akşam böyle bir birlikteliği yaşıyoruz” diyerek, tüm basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın ardından geceye büyük bir sürpriz yaparak katılan Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut da bir konuşma yaparak, gazetecilik mesleğinin ne denli zor şartlar altında yapılmaya çalışıldığına dikkat çekti.

Akbulut; “Cemiyet olarak böyle bir nezih topluluğa sahip olmanın, onlarla bir arada olmanın, mesleğin her kademesinde görev yapmış biri olarak arkadaşlarımla gurur duyuyorum. Biz sadece sahada olan yani muhabirlik yapanları değil, mesleğin tüm kademelerinde görev alanları da çalışan gazeteciler olarak görüyoruz. Yani radyocu, televizyoncu, grafiker, muhabir, köşe yazarı ayırımı yapmaksızın tüm meslektaşlarımızı birer çalışan gazeteciler olarak değerlendiriyoruz” diyerek, düzenlenen etkinlik için Başkan Tokat ve tüm belediye personeline teşekkür etti.

Cemiyetten Güray Kırtay’a plaket…

Cemiyet Başkanı Akbulut’un ardından ilimizdeki bir diğer gazeteciler cemiyetinin temsilcisi Volkan Yıldız, Muğla Gazeteciler Cemiyeti Milas Temsilcisi Melih Kaşkar da birer konuşma yaparak, etkinlik için Başkan Tokat teşekkür ederken, tüm basın mensuplarının da bu özel günlerini kutladılar.

Cemiyet Milas Temsilcisi Melih Kaşkar, konuşmasının sonunda Milas Belediye Basın ve Halkla İlişkiler Birimi’nde görev alan Güray Kırtay’a, gazetecilik mesleğine sağladığı katkı, uyumlu çalışma anlayışı ve bu düşünceyi başarılı bir şekilde uygulamada da göstermesi nedeniyle bir teşekkür plaketi takdim etti.

Teşekkür plaketini cemiyet başkanı Akbulut ve Milas temsilcisi Kaşkar’ın elinden alan Kırtay ise, teşekkür ederek, bu mesleği gerçek manada yapan gazetecilerden çok şey öğrendiğini söyledi.

Gece, yapılan konuşmaların ardından Başkan Yardımcısı Faik Karagöz tarafından basın mensuplarına çeşitli hediyelerin sunması ile devam ederken, gecenin sonunda çekilen toplu fotoğraf ile son buldu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500