Advert
Advert
Advert

10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ ETKİNLİKLERİ…

10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ ETKİNLİKLERİ…
Bu içerik 1265 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Tüm dünyada, 10 Ocak günü kutlanan ‘Çalışan Gazeteciler Günü’ dolayısıyla ilçemizdeki basın mensuplarına yönelik çeşitli etkinlikler düzenlendi. AKP Milas İlçe Teşkilatı basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya gelirken, Milas Esnaf ve Sanatkârlar Odası, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Milas Ticaret ve Sanayi Odası, Milas Fenerbahçeliler Grubu, Milas Belediyesi ve daha birçok kurum ve kuruluş, bu özel günde basın mensuplarını yalnız bırakmadılar.

AKP İlçe Teşkilatı ile kahvaltı…

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla AKP Milas İlçe Teşkilatı, basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. İlçe Başkanı Fahri Acar ve bazı ilçe yönetim kurulu üyelerinin katıldığı kahvaltıda, basın mensupları adına Milas Önder Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni A. Coşkun Efendioğlu düzenlenen kahvaltı için teşekkür etti. AK Parti Milas İlçe Başkanı Fahri Acar da; doğru, tarafsız ve objektif habercilikle toplumu bilgilendiren, yaşadığımız bölgedeki olumlu ya da olumsuz olayları hızlı bir şekilde duyurma gayreti içinde gazetecilerin, toplum içerisinde özel bir yere sahip olmaları gerektiğine dikkat çekerek; "Genç yaşıma rağmen uzun yıllar siyasetin içerisinde yer almış, dolayısıyla hemen her gün ilçemizdeki veya Muğla bölgesindeki birçok basın mensubu ile yan yana geme fırsatı bulmuş biriyim. Adeta birlikte ancak farklı kulvarlarda çalıştığımız gazeteci arkadaşlarımızın hangi fedakârlıklarla bu mesleği sürdürdüklerini biliyorum.

Her şeyden önce görevde olan yönetim kurulu olarak, sadece basın mensupları arasında değil, bütün toplumda kimseyi ötekileştirmeyecek, hiç kimsenin siyasi görüşüne bakmaksızın herkesi kucaklayan bir anlayışta olacağız. Bunu, sadece söylemde bırakmadığımızı, önümüzdeki günlerde yapacağımız çalışmalarla da kanıtlayacağız.

Bizim bir tek derdimiz, tasamız Milas ve Milaslılardır. Biz bu kente ve bu kentte yaşayanlara nasıl hizmet edebilir, insanlarımızın mutluluğunu nasıl arttırabilir, yüzlerinin gülmesini nasıl sağlayabiliriz, biz bunun derdindeyiz.

Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yolundan giden genç bir ekip olarak biz de Sayın Cumhurbaşkanımız gibi ‘Biz millete efendilik değil, kölelik yapmak’ için bulunduğumuz görevlere talip olduk. Sorun yaratan değil, çözüm üreten bir yönetim olacağız. Tüm kurum ve kuruluşlarla, oda ve derneklerle, kısaca toplumun tüm katmanlarıyla kenti birlikte yönetmeye talip olduk” diyerek, tüm basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Gönül’den basın mensuplarına ziyaret…

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Hayrettin Gönül ve arkadaşları, ilçemizdeki basın mensuplarını Milas Önder Gazetesi’nde toplu bir şekilde ziyaret ederek, basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Başkan Devrim’den ‘pastalı’ kutlama…

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Milas Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Celal Devrim de, tüm basın mensuplarını oda hizmet binasına davet ederek, sürpriz bir pasta ile gazetecilerin bu özel günlerini kutladı. Yaklaşan kongre ile ilgili düşüncelerini de aktaran Oda Başkanı Devrim; “Üyelerimize en iyi şekilde hizmet etmek için yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım ve oda çalışanlarımızla birlikte tüm gayretimizi ortaya koyduk. Mutlaka eksiğimiz, noksanımız, hatamız vardır ancak biz iyi niyetimizle elimizden geleni yapmaya çalıştık. Bundan sonra da üyelerimiz teveccüh gösterirse, yaptıklarımızın üzerine yine bir şeyler ilave ederek, hizmet etmeye devam ederiz” dedi.

Kesilen pastanın ardından Başkan Devrim, basın mensuplarına çeşitli hediyeler de takdim ederek, basın mensuplarını kutladı.

İlçe Milli Eğitim’den akşam yemeği…

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla ilçedeki basın mensuplarına eşleriyle birlikte bir akşam yemeği verdi. İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal’ın ilçemizdeki basın mensuplarına yönelik düzenlediği yemeğin ayrıntılarını ilerleyen saatlerde sitemizde paylaşacağız.

Bugün ve yarın…

İlçemizde basın mensuplarına özel davetler bugün ve yarın da sürecek. Bugün saat 12’de Milas Ticaret ve Sanayi Odası yönetimince MİTSO Lokali’nde düzenlenecek yemeğe davetli olan ilçemizdeki basın mensupları, akşam da Havuzbaşı Restoran’da Milaslı Fenerbahçeliler’in konuğu olacaklar. 10 Ocak ‘Çalışan Gazeteciler Günü’ dolayısıyla Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat da, ilçemizdeki gazetecilerle, yarın Tarihi Konak Lokantası’ndaki akşam yemeğinde bir araya gelecek…

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500