Advert
Advert
Advert

BUGÜN, ‘10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ’…

BUGÜN, ‘10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ’…
Bu içerik 681 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Bugün, ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’…

‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ dolayısıyla gazetemize iletilen kutlama mesajlarını yayınlıyor, mesajlarda dile getirilen takdir ve destek ifadeleriyle iyi dilekler için teşekkürlerimizi sunuyoruz.

AK Parti Muğla Milletvekili Nihat ÖZTÜRK…

“Gazeteciler toplumun bilgilendirilmesi ve aydınlatılması gibi önemli bir görevi yerine getiren, demokrasimizin güçlü ve sağlam temeller üzerine oturtulmasında, fikir ve düşünce hürriyetinin geliştirilmesinde önemli bir görevi üstlenmişlerdir. Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız, ilkeli yayıncılık anlayışıyla olayları tarafsız bir şekilde halka aktararak, vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında, doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak milletin vicdanına ses olmaktadırlar.

Bizlerin gönlünde ayrı bir yeri olan yerel basınımızın değerli gazetecileri ilimizde olan gelişmeleri, yapılan faaliyetleri ve çalışmaları hemşehrilerimizle paylaşıp vatandaşlarımızla devlet arasında köprü görevi görerek güzel şehrimizi kültürel, sosyal, turizm ve ekonomik gelişmesinde aktif rol oynamaktadır. Bu vesile ile ilimizde yerel ve ulusal olarak gazetecilik görevini yapan tüm gazeteci arkadaşlarımızın gününü kutlar, meslek hayatlarında başarılar dilerim.”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman GÜRÜN…

“Dünyada ve ülkemizde toplumun doğru bilgiye ulaşmasında, olup bitenden haberdar olmasında en büyük katkıyı veren kuşkusuz basın emekçileridir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk basın için; “Basın milletin müşterek sesidir. Bir milleti aydınlatma ve doğru yolu göstermede, bir millete muhtaç olduğu fikri gıdayı vermekte, özetle bir milletin saadet hedefi olan müşterek istikamette yürümesini teminde basın, başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir.” demiştir ve Ulusal Kurtuluş Savaşı’nda bir milletin bağımsızlık mücadelesinde doğru bilgilenmesi için 1918 yılında Minber, 1919 yılında İrade-i Milliye, 1920 yılında Hakimiyet-i Milliye gazetelerini, 1920 yılında da ilk Türk haber ajansı olan Anadolu Ajansı’nı kurmuştur. Basını bir okul, bir rehber gören Türkiye Cumhuriyeti’nden ne yazık ki basın özgürlüğü sıralamalarında sonuncu, tutuklu gazeteci sayısında birinci bir ülkeye gidiyoruz. Oysa basın taraf olmamalı, doğruyu, gerçekleri olduğu gibi yazarak toplumu aydınlatmalı, gazeteciler de mesleklerini özgür, demokratik bir ortamda yapabilmelidir. Bu düşüncelerle tarafsız, ilkeli, gerçek haberleri ile halkını bilgilendiren, kalemine sadık bütün basın emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, Atatürk devrimleri yolunda çağdaş bir Türkiye için basın emekçilerine de büyük görevler düştüğüne inanıyorum.”

Milas Belediye Başkanı Muhammet TOKAT…

Gazeteciler, hayatın birçok alanında, bilgiye ulaşıp sunmaya çalışırlar. Günümüzde, görsel-işitsel ve yazılı basın tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de, toplumsallaşma sürecinde önemli rol üstlenmiştir. Basın, Demokrasinin temel taşlarından biridir. Gazetecilik, fedakarlık ve sorumluluk isteyen, zor şartlarda yapılan önemli bir meslektir. Topluma doğru haber verme, objektif, onur, erdem, adalet ve vicdanı bırakmadan önemli bir mesleği icra eden gazeteciler milletin vicdanına ses olmaktadır. Özveri ile görevlerini icra etmeye çalışan gazetecilerin, 2018 yılında daha güzel şartlarda çalışmalarını umut ediyorum. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Basın milletin müşterek sesidir’ ilkesinden hareketle toplumun haber alma ihtiyacını zor şartlarda fedakarca karşılayan, demokrasinin güçlenmesine katkıda bulunan Gazeteciler; ülkemizin, şehirlerin ve İlçemizin sorunlarını gündeme taşıyarak idarecilerin çalışmalarına da yardımcı olmaktadır. Zorlu ve meşakkatli görevlerinde tüm gazetecilere başarılar dileyerek, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlarım.”

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem METE…

“Hiç şüphe yoktur ki iletişim çağında olduğumuz bir dönemde bilgiye ve habere ulaşma özgürlüğümüz vazgeçilmez bir önem taşımaktadır.

Gelişen teknolojiye bağlı olarak bilgiye ve habere çok hızlı ulaşılması beraberinde bazı problemleri de getirmektedir. Özellikle doğru habere ulaşmak, en az habere ulaşmak kadar zor bir hal almıştır. İşte tam da bu noktada basın mensuplarımızın sorumluluğu ve yükleri daha da artmakta işleri daha da zorlaşmaktadır.

Demokrasinin gelişmesinde ve toplumda yaşanan aksaklıkların giderilmesinde var güçleriyle mücadele eden basın mensuplarımızın katkısı asla yadsınamaz.

İfade etmek isterim ki büyüyen ve gelişen Türkiye’de, basınımızın çok sesli oluşu, farklı fikirlerin ve görüşlerin dile getirilmesi bizlere birer zenginlik olarak yansıyacaktır.

Bu duygu ve düşünlerle başta Muğla’mızın yerel gazetecileri olmak üzere, nerde ve nasıl olduğuna bakmaksızın görevlerinin derdinde olan, gazetecilik meslek ahlakı ve bilinci ile hareket eden tüm gazetecilerimizin gününü kutluyorum. Kendilerine görevlerinde başarılar ve kolaylıklar diliyorum.”

Milas Süt Birliği Başkanı Ali İhsan GEZGİN…

“Düzenli bir mesaisi olmadan,  her türlü olumsuzluğa rağmen büyük bir özveri ile toplumun haber alma özgürlüğü adına görevlerini yerine getiren, mesleki ilkelerinden ödün vermeden kamuoyunu aydınlatmak için doğru, tarafsız, özel hayata ve kişilik haklarına saygılı haberler yaparak, derledikleri haberleri halka ulaştırmak için büyük gayret sarf eden ve kamusal bir görev yerine getiren tüm basın çalışanlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.

İlçemizde ve ülkemizin her köşesinde özveri ile görevlerini sürdürmeye çalışan değerli basın mensuplarının daha güzel şartlarda halkımızı bilgilendirmesi adına 2018 yılının umut verici olmasını temenni ediyorum.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500