Advert
Advert
Advert

YENİ BİR PROJE DAHA HAYATA GEÇİRİLİYOR…

YENİ BİR PROJE DAHA HAYATA GEÇİRİLİYOR…
Bu içerik 1238 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü; ilçe genelindeki okulların öğrenci temsilcilerinin rol alacağı, okul müdürleri ve rehber öğretmenlerin koordinesinde yeni bir projeye başlıyor… Projenin amacı günümüz gençliği ile özellikle yaşlılar arasında gönül köprüsü kurmak…

Milas Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantı ile proje hakkında; okul müdürleri, rehber öğretmenler ve ilçe genelindeki okulların öğrenci temsilcileri, Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal başkanlığında toplanan kurul üyeleri tarafından bilgilendirildi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan proje tanıtım toplantısında, projenin amacına ilişkin bir açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Bal; “Toplum olarak bizi, diğer dünya milletlerinden ayıran pek çok özellik vardır. Biz, yaşlılarımızı son nefesini verene kadar evimizin başköşesinde tutar, saygıda kusur etmeyiz. Yaşlılarımızı, ölünceye kadar başımıza taç ederiz. Çünkü onlar bizi büyütmüş, bu yaşımıza getirmiş insanlar. Dolayısıyla onlar bakıma muhtaç hale geldiğinde bu kez biz onlar için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız.

Bu proje ile yöremizde, özellikle bakıma muhtaç yaşlılarımızı, dar gelirli ve yoksul aileleri tespit ederek, gönüllük esasına göre onlara yapabileceğimiz maddi ve manevi her türlü desteği sağlamak. Bunu yaparken, yaşlılarımızı dinlemek, onların tecrübelerinden gençlerimizin yararlanmalarını sağlamaktır. Yani bu proje ile Türk toplumu için çok kıymetli olan yaşlılarımıza hak ettikleri saygıyı göstermek, onların gönüllerine dokunmak” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal tarafından projenin tanıtımına ilişkin yapılan kısa açıklamanın ardından kurul üyesi Hasan Karabağ, projenin amacı ve hedefleri, nasıl ve ne şekilde yürütüleceği konusunda bir sunum yaptı.

Yapılan sunumun ardından okul müdürleri ve öğrenci temsilcileri, proje hakkında çeşitli sorular ve düşüncelerini, kurul üyeleriyle paylaştılar.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500