Advert
Advert
Advert

VALİLİK SATRANÇ TURNUVASI SONA ERDİ…

VALİLİK SATRANÇ TURNUVASI SONA ERDİ…
Bu içerik 860 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Valiliği tarafından düzenlenen 2018 yılı ‘Satranç Turnuvası’ sona erdi…

Milas Belediyespor Satranç Kulübü’nün 8 sporcu ile katıldığı ve 06 - 07 Ocak tarihleri arası Muğla Öğretmen Evi Salonu’nda yapılan turnuva 3 farklı kategoride, 141 sporcunun katılımı ile 7 tur üzerinden gerçekleştirildi.

A grubuna katılan sporcuların Muğla’nın en güçlü sporcuları olması, turnuvayı zorluk derecesi olarak ilk sıraya taşıdı. Turnuva A Grubu 1400’den yüksek ELO veya UKD puanı olan sporcular, B Grubu 1200-1399 arası ELO veya UKD puanı olan sporcular, C Grubu 1199’dan ELO veya UKD puanı daha düşük veya puanı olmayan sporcular olarak üç ayrı kategoride yapıldı. Valilik Kupası Satranç Turnuvasında A grubunda 18 sporcu, B grubunda 23 sporcu, C grubunda ise 100 sporcu mücadele etti. Milas Belediye Spor Kulübü turnuvaya 8 sporcu ile katıldı.

Amaçlarının Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonası’ndan önceki son ciddi hazırlık turnuvası olması ve sporcularımızın tecrübelerini, performanslarını artırmak, eksiklerini görerek hızlı bir şekilde gidermek olduğunu belirten Milas Belediyespor Satranç Eğitmeni Ziver Aslan; “Uluslararası puanlamaya (ELO) dahil olan bu turnuvada puanlarının çıkmasını ve dikey gelişimi hızlandırmak ise diğer bir çabamızdı. Diğer bir amacımız liglerde yer alacak takımımızın alt yapısını oluşturan sporcuların gelişimini sağlamak ve takımı oluşturmak oldu. A grubunda 1 sporcumuz, B grubunda 1 sporcumuz, C grubunda ise 6 sporcumuz mücadele etti. C grubunda 3 sporcumuz 7 maçta 5 puan alarak iyi bir performans gösterdiler” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500