Advert
Advert
Advert

BU ÇAĞDA, BÖYLESİNE BİR SAHA…

BU ÇAĞDA, BÖYLESİNE BİR SAHA…
Bu içerik 3634 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü’nün sorumluluğunda olan Milas Şehir Stadyumu son yağan yağışlarla birlikte âdete bir çamur tarlasına döndü.

Milaslı sporseverlerce suni çim olma özlemi ile beklenen Milas Şehir Stadyumu’nda Yeni Milasspor, Milas Belediye Beçin Gençlikspor, Milas Gençlikspor, Milasgücü ve Milas Erginspor kulüplerinin futbol takımları hem alt yapı takımları ile antrenmanlarını yapıyorlar hem de Muğla Amatör Futbol Lig karşılaşmalarını oynuyorlar.

Yılda 300-350 lig maçı oynanan Milas Şehir Stadyumu zaman zaman Muğla okul sporları kapsamı içinde oynatılan, okullar arası futbol maçlarına da ev sahipliği yapıyor.

Böylesine korkunç bir antrenman ve maç trafiği yükünü yıllardır sürdürmeye çalışan Milas Şehir Stadyumu zemini, son yağan yağmurlarla birlikte tamamen bir çamur ve su deryası haline geldi.

Milas Gençliği ve Amatör Spor İflas Etme Noktasında…

Böylesine kötü bir zeminde ve sahada lig maçları oynama ve antrenman yapma zorunluluğunda kalan Milas Amatör Spor Kulüpleri’nin temsilcileri, sporcu gençlerinin her an sakatlanabileceği bir zemin yerine daha modern ve sporun gelişmesine yardımcı olacak yeşil sahalarda oynama özlemini dile getiriyorlar.

Her müsabakaya çıkışlarında sporcularının ne zaman sakatlanacak endişesi içinde olan Milas spor kulüpleri temsilcileri, “Milas daha güzel ve daha modern bir sahayı ve stadyumu hak etmiyor mu?” sorusunu soruyorlar.

“Futbolda, gençlerin çamurla mücadelesini görmek istemiyoruz” diyen Milas Amatör Spor Kulüpleri temsilciler, Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü yetkililerinden Milas Şehir Stadyumu ile ilgili köklü bir çalışmanın acilen yapılması dileklerini belirterek, Milas futbolunun başarıya ulaşabilmesinin spor tesislerinin kullanışlı olmasıyla mümkün olabileceğini vurguladılar.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500