Advert
Advert
Advert

SANTRALLERDE ANLAŞMA SAĞLANDI…

SANTRALLERDE ANLAŞMA SAĞLANDI…
Bu içerik 1936 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Yeniköy ve Kemerköy Termik Santralında çalışan yaklaşık 1000 Enerji işçisi adına Mart ayından beri devam eden 2. Dönem Toplu İş Sözleşme görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı…

TES-İŞ Sendikasıyla, YK Enerji arasında yapılan Toplu İş Sözleşmesi hakkında TES-İŞ Sendikası Yatağan Şube Başkanı Fatih Erçelik bilgilendirmede bulundu.

TES-İŞ Sendikası Yatağan Şube Başkanı Fatih Erçelik; “Arkadaşlarımızın şuan almakta oldukları ücretlere ve sosyal yardımlara yıllık ortalama yüzde 25 ile yüzde 30 arasında bir artış sağlamış olduk” dedi.

Başkan Erçelik, “Sözleşme görüşmeleri uzun sürdü. Yüksek Hakem Kurulu süreci başlamış olmasına rağmen Sözleşmeyi masada bitirmiş olmanın sevincini yaşıyoruz. İmzaladığımız Toplu sözleşme Yeniköy ve Kemerköy santrallerinde çalışan enerji işçisi arkadaşlarımızın beklentilerini tam anlamıyla karşılamasa da Türkiye şartlarında ciddi kazanımlar sağlayan bir toplu sözleşmeye imza attık. YK Enerji ile sendikamız TES-İŞ arasında yapılan 2. Dönem Toplu İş Sözleşmesinin başta Yeniköy ve Kemerköy Termik Santrallerinde çalışan enerji işçisi arkadaşlarımıza olmak üzere, Türkiye işçi sınıfına yeni kazanımlar getirmesini diliyorum” dedi.

“Toplu sözleşme görüşmelerinin bu kadar uzamasına rağmen sabır ve sükunet içersinde sonuçlanmasını bekleyen, bizlere olan güvenlerini bir kez daha göstermiş olan tüm arkadaşlarımıza sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz” diyen Başkan Erçelik; “Sözleşme görüşmelerinde emeği geçen başta Sendikamız Genel Başkanı ve Genel Merkez Yöneticilerimize, Şube Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurullarımıza, İşyeri Baştemsilci ve Temsilcilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Ayrıca görüşmelerin tıkandığı anlarda bile sözleşmenin masada anlaşmayla bitirilmesi konusunda çaba gösteren YK Enerji Yönetimine ve İşveren temsilcilerine de sonsuz teşekkür ediyoruz. Bu Toplu İş Sözleşme İşçi sınıfına hayırlı olsun” diye konuştu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500