Advert
Advert
Advert

İMİ KOLEJİ ÖĞRENCİLERİ ANKARA’YI GEZDİ…

İMİ KOLEJİ ÖĞRENCİLERİ ANKARA’YI GEZDİ…
Bu içerik 1961 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İMİ Koleji, 7. ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik Anıtkabir ve Ankara gezisi düzenledi.

İMİ Koleji, 7. ve 8.sınıf öğrencilerinden oluşan 60 öğrenci ve 4 öğretmeni ile 8 Aralık 2017 Cuma günü Anıtkabir ve Ankara gezisi düzenleyerek, başta Anıtkabir, Birinci ve İkinci Meclisler olmak üzere Etnografya ve MTA müzeleri gezilerek, tarihimizde önemli yeri olan başkentimiz hakkında değerli kazanımları öğrencileriyle paylaştılar.

Düzenledikleri gezi hakkında bilgi veren İMİ Koleji Ortaokul ve Lise Müdürü Ersin Ayaz; “Okulumuz tarafından organize edilen, Anıtkabir Komutanlığı nezaretinde ATA'mızın mozolesine çelenk koyma töreninin ardından kapsamlı bir Başkent gezisi yaptık. Etnoğrafya müzesi, MTA Doğal Yaşam Müzesi, Ankara Kalesi, Rahmi Koç Sanayi ve Oyuncak Müzesi, Hamamönü Mehmet Akif Ersoy ziyareti, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, 1. ve 2. Meclis Binalarını profesyonel tur rehberleri nezaretinde gezdik. İnsanlığın doğuşundan bugüne yaşam kalıntıları üzerinde incelemeler yaptık. Cumhuriyetimizi ve ATA'mızı giydiği kıyafetler, çalışma ortamlarına kadar tanıma fırsatı bulduk.

Geziyi düzenleme amacımız, öz kültürümüzde var olan büyüklerini ziyaret bilincini yaşatmak ve aileler olmadan da kendi ayakları üstünde durabilecekleri öz güvenini hissettirebilmekti. Okul olarak hedeflerimiz arasında akademik başarısı yüksek çocuklar yetiştirmek olduğu kadar, kendisini ifade edebilecek medeni cesarete sahip, yalnız başınayken kendisinin sorumluluğunu üstlenebilecek çocuklar yetiştirmektir. Bu doğrultuda yurt içi ve dışı gezi programlarımız devam edecektir. Değişik aktivite ve geziler sayesinde yoğun ders programları arasında öğrencilerimizin de stres atmalarını, enerji depolamalarını sağlıyoruz.

İMİ Koleji yönetim kuruluna, tüm gezi boyunca yönergelere uyarak geziden tam anlamıyla faydalanan öğrencilerimize, velilerimize ve gezi boyunca bizlerle beraber olan öğretmenlerimize teşekkür ederim" dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500