Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

İMİ KOLEJİ’NDEN, ZEYTİNKÖY’E YARDIM ELİ…

İMİ KOLEJİ’NDEN, ZEYTİNKÖY’E YARDIM ELİ…
Bu içerik 1467 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

06 Eylül 2017 Çarşamba günü Menteşe İlçesi Zeytinköy Mahallesi’nde meydana gelen orman yangını sonucu evleri zarar gören ve evleri yanan ailelere verilmek üzere Milas İMİ Koleji tarafından erzak yardımı kampanyası düzenlendi.

Menteşe ilçesi Zeytinköy Mahallesi’nde geçtiğimiz Eylül ayında çıkan orman yangınında 300 hektar ormanlık, 400 hektar makilik ve ziraat alanı zarar görmüş, 50’nin üzerinde ev kullanılamaz hale gelmişti. Yerel yönetimlerin yanı sıra yardım kuruluşları da Zeytinköy Mahalle sakinleri için seferber olmuştu. Zeytinköy’e bir yardım de İMİ Koleji’nden geldi. İMİ Koleji tarafından düzenlenen kampanya ile İMİ Koleji Yönetim Kurulu üyeleri, Okul Aile Birliği üyeleri, öğrenci ve veliler hazırladıkları gıda kolilerini Zeytinköy Mahallesi’ne ulaştırdılar.

Düzenledikleri kampanya hakkında bilgi veren İMİ Koleji Ortaokul ve Lise Müdürü Ersin Ayaz;

“İMİ Koleji ailesi olarak sosyal sorumluluk projeleri kapsamında geçtiğimiz yaz aylarında çıkan yangın ile evleri yanan Zeytinköy Mahallesine bir yardım kampanyası başlattık. Yangının, geçtiği yerden haber kanallarından izlenirken ki etkisinden çok daha fazla olumsuz etki bıraktığına şahit olduk. Gelin olarak girdiği ve yıllardır nice emekler verdiği, çocuklarını büyüttüğü, cemiyetler düzenlediği evleri yanmış, hayvanları telef olmuş insanların yeniden hayata tutunma çabasına şahitlik ettik, acılarına ortak olmak istedik. Yangından yalnızca onların evlerinin değil, bizim de içimizin yandığını ve onları bunca zaman geçse de unutmadığımızı hissetmeleri için kışlık erzak temin ederek, onlara küçük bir nebze de olsa mutluluk yaşattık.

Öğrencilerimiz de yaz aylarında tabiata atılan izmaritler, cam şişeler ve yangına sebebiyet veren her şeyin nelere mal olabildiğini yaşayarak öğrendiler. Bilinç kazandılar, arkadaşlarına gördüklerini anlatma kararı aldılar ve her girdikleri ortamda yangınla alakalı bilinçlendirme faaliyetinin önemini anladılar. Bizler, eğitimin çekirdekten başlayıp, gerçekten gönül vermişlik ve inanmışlıkla dalga dalga yayılacağını düşünüyoruz.

Toplumun bilinçlenmesi hiçbir zaman tesadüflere bırakılamaz, kendiliğinden gerçekleşemez.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak öz kültürümüzde var olan yardımlaşma, acıyı ve sevgiyi paylaşma olgusunun yaşatılmasına, okulumuzdan mezun olan öğrencilerin kültürel değerlere sahip olmasına özen gösteriyoruz. Bu bağlamda çevre gezileri ve unutulmaya yüz tutmuş nice kültürel değerlerimizi yaşatma hedefindeyiz.

Bizlere her şartta destek olan öncelikle İMİ Koleji Yönetim Kuruluna, Okul Aile Birliği üyelerimize, malzeme alıp yollayan velilerimize, öğrenci ve öğretmenlerimize şükranlarımızı sunuyor, bizlere duyulan güvene layık olmaya çalışıyoruz" dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500