Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

AMAÇ, TÜM DÜNYAYA TANITMAK…

AMAÇ, TÜM DÜNYAYA TANITMAK…
Bu içerik 1334 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Ziraat Odası (MİZO) ve Tariş 153 Nolu Milas Zeytin ve Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifi tarafından ortak bir açıklama yapılarak ilçemizde ‘Memecik’ türü zeytinden elde edilen zeytinyağını tüm dünyaya tanıtılacağı ifade edildi…

Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı ve Tariş Kooperatifi Başkanı Kamil Gül tarafından yapılan açıklama öncesi zeytinlerin fabrikaya hangi şartlarda getirildiği, taşınma yöntemi ve el değmeden üretimi sağlanan ‘Memecik’ türü zeytinden elde edilen organik soğuk sıkımın önemi bir kez daha yerinde incelendi.

MİZO’nun yeni hizmet binasındaki bahçeden hasat edilen Memecik türü zeytinleri Tariş’in tesislerine getirdiklerini ve organik zeytinyağı üretimine bir kez daha dikkat çektiklerini belirten Oda Başkanı İsmail Atıcı; “Odamızın bahçesindeki zeytinler ilk defa bu sene ürün verdi ve biz de toplanan bu zeytinleri buraya getirdik. İlçemize ait Memecik cinsi zeytinde erken hasat ve toplanan zeytinlerin bir an önce işlenmek üzere fabrikaya getirilmesi son derece önemli ve bu konuda tüm üreticilerimizin bilinçlenmesi için yoğun bir çaba harcanıyor. Ziraat Odası olarak bu konuda öncülük yapmak, bir yandan da bu alanda ciddi yatırımlar yapan Tariş Kooperatifinin çalışmalarına katkıda bulunmak üzere buradayız. Hasat edilen zeytinler süratle fabrikaya ulaştırıldı ve birazdan organik bir şekilde soğuk sıkım yapılarak bizlere teslim edilecek. Sonrasında ise elde edilen zeytinyağının ne şekilde saklandığı da son derece önemlidir. Biz elde edilen zeytinyağını krom kaplarda saklayacağız. Yıllardır kalite, marka değeri ve adeta zeytin ve zeytinyağının başkenti olarak gördüğümüz Milas’ın bu alanda bütün dünyaya tanıtılması konusuna vurgu yapıyoruz. Nitekim kısa bir süre önce gerçekleştirdiğimiz zeytin hasat şenliğinde de bu konulara dikkat çekmeye çalıştık” dedi.

Başkan Atıcı’nın ardından Tariş Kooperatifi Başkanı Kamil Gül ise, tüm üyelerine her alanda büyük hizmetler sunulduğuna vurgu yaparak; “Özellikle zeytinde erken hasat, taşınma yönetimi, soğuk sıkım ve saklama konusunu önemsiyoruz. Bu anlamda da kooperatif olarak atılması gereken her adımı atıyoruz. Bildiğiniz gibi Memecik cinsi zeytinimizin değeri daha yeni yeni anlaşılıyor. Çünkü bu cins zeytinden modern usullerle elde edilen zeytinyağı son derece kaliteli ve bu ürünü bütün dünyaya tanıtmalıyız. İlçemizde bu sektörde çok ciddi adımlar atılıyor. Örneğin marka değeri alan firma sayımız 40’ın üzerine çıktı. Biliyoruz ki bu sayı daha artacak. Önemli olan kaliteli zeytinyağını bugünün koşullarında elde etmek, elde edilen bu ürünü de gerektiği şekilde iç ve dış pazara sunabilmek. Tariş olarak biz bu konuda öncülük yapmaya çalışıyoruz. Bizimle birlikte birçok özel sektör temsilcisi de elinden gelen tüm çabayı gösteriyor. Bu anlamda geleceğimiz çok daha parlak görüyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Yapılan açıklamaların ardından katılımcılar soğuk sıkım yöntemiyle Memecik türü zeytinlerden elde edilen yağının tadına baktılar.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500