Advert
Advert
Advert

HACI OSMAN’IN TORUNLARININ MUTLU GÜNÜ…

HACI OSMAN’IN TORUNLARININ MUTLU GÜNÜ…
Bu içerik 6567 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Bodrum sınırları içerisinde yer alan Osmanlı zamanından kalma tapuları olan 68 mirasçı, açılan dava ile toplam 736 bin lira almaya hak kazandı…

Bodrum sınırları içerisinde yer alan Kemer Mahallesi’nde 102 ada 44 parselde yer alan 41.348 metrekarelik arazinin tapusunun kendilerine verilmesi için Barın Emlakçılık Gayrimenkul Limited Şirketi Yöneticisi Tuncer Rıfat Barın’ın danışmanlığında 18 ay önce hukuk mücadelesi başlatan 68 mirasçı, açık artırma ile 736 bin liraya satılan arsadan elde edilen gelirden düşen paylarını aldılar.

İlçemizde yapılan para dağıtımı öncesinde mirasçılara yönelik kısa bir açıklama yapan Tuncer Rıfat Barın, “Atalarınızdan, dedelerinizden kalan arsanın gerçek mirasçıları biziz diyerek başlatmış olduğunuz hukuk mücadelesini kazandınız. 68 mirasçısı olan arsa geçtiğimiz ay açık artıma ile satıldı. Satıştan elde edilen 736 bin lirayı bugün sizlere teslim edeceğiz” dedi.

Varislerin paylarına düşen parayı aldıkları sıra süreç ile ilgili basın mensuplarına bilgi aktaran Barın, “Güvercinlik Mahallesi’nde bulunan Osmanlı tapularının güncellenmesi ile ilgili bir çalışma başlatarak, son varislerle bir araya gelmiştik. Varislerin kendileri, çocukları, torunları ve akrabaları ellerindeki Osmanlı tapusu ile birlikte daha önce bazı avukatlar ile haklarını aramaya çalışmışlar fakat bir türlü sonuca ulaşamamışlar. En son bizim yanımıza geldiler. Hacı Osman’ın mirasçıları olduğunu belirlediğimiz 68 kişi ile gerekli ön çalışmalarımızı yaparak 18 ay önce yeniden bir hak arama mücadelesi başlattık ve kazandık. Bugün itibariyle 68 kişiye toplamda 736 bin lira ödeme yapılacak. Gördüğümüz kadarıyla herkes mutlu. Bugün burada para alan kişiler Hacı Osman’ın 4’üncü kuşak akrabalar. İçlerinde 36 bin lira alanda, 8 bin lira alanda var. Herkes tapusunun karşılığını alıyor” diyerek sözlerini tamamladı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500