Advert
Advert
Advert

HAFTASONU O OKULDA SINAVA GİRECEKLER DİKKAT!

HAFTASONU O OKULDA SINAVA GİRECEKLER DİKKAT!
Bu içerik 4836 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

1. Dönem Açık Öğretim Kurumları sınav yeri değişikliği yapıldı… 09.12.2017 Cumartesi ile 10.12.2017 Pazar günü sınav yeri Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olan Açık Öğretim Kurumları sınav yeri Milas Merkez Ortaokulu olarak değiştirildi…

Geçtiğimiz yıl bakanlık kararıyla Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile üniversite işbirliği içerisinde ilçe genelindeki tüm okullarda başlatılan depremle ilgili yapılan denetim ve testlerin sonuç ve raporları doğrultusunda Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Endüstri Meslek Lisesi) boşaltılmasına karar verilmişti.

Depreme dayanıklı olmadığına dair verilen raporun ardından Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde de 1. Dönem Açık Öğretim Kurumları sınavına girecek öğrenciler Milas Merkez Ortaokulu’nda yönlendirildi.

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal’ın konuyla ilgili yaptığı açıklama şöyle;

“İlçemizde 09.12.2017 Cumartesi ile 10.12.2017 Pazar günü yapılacak olan 2017 -2018 1. Dönem Açık Öğretim Kurumları sınav yeri Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi binasının deprem yönetmeliğine göre boşaltılmasına karar verildiğinden rapor çıkartılmış olup okul boşaltılmış ve eğitim öğretime kapatılmıştır. Bu nedenle 09.12.2017 Cumartesi ile 10.12.2017 Pazar günü sınav yeri Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olan Açık Öğretim Kurumları sınav yeri Milas Merkez Ortaokulu binasında yapılacaktır. Açık Öğretim Kurumları sınavında sınav yeri Milas Mesleki ve Teknik Anadolu olan öğrenciler Milas Merkez Ortaokulu binasında sınava gireceklerdir.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500